Պատերազմի կուսակցության պարտությունը և մեր հնարավորությունները․ Անդրանիկ Թևանյան
«Քաղաքացիական պայմանագիրը» գլոբալ պատերազմի կուսակցության՝ ԱՄՆ դեմոկրատների, մետաստազն է: Բայդենի նախագահության շրջանում մենք կորցրեցինք Արցախը, Հայաստանի տարածքները և հիմա մեզ պարտադրում են նոր միակողմանի զիջումներ:
Բայդենը փտածության, այլասերվածության և պատերազմի խորհրդանիշն է: Ուկրաինացիները, հանուն Բայդենի վարչակազմի հակառուսական քաղաքականության, վճարում են մարդկային կյանքերով ու տարածքներով: ՀՀ-ն ու հայ ժողովուրդը՝ նույնպես:
Բայդենի հեռացումը հնարավորությունների դուռ է բացում ՀՀ-ի համար: Այդ հնարավորություններից օգտվելը բացառվում է Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարությամբ: Նա միայն պատերազմի, պարտությունների, զոհերի, աղետի նոր դռներ կարող է բացել:
Հայաստանը պետք է օգտվի համաշխարհային թրենդից ու վռնդի գլոբալ պատերազմի կուսակցության տեղական դրածոներին, որպեսզի ապրելու հնարավորություն ստանա:
Փաշինյանը հայաստանյան փոքրիկ Բայդենն է, հայաստանյան Սահակաշվիլին է, հայաստանյան Զելենսկին է միասին վերցրած: Նրան մերժելը մեր անվտանգության ու կայուն խաղաղության ապահովման կարևորագույն նախապայմանն է: Դա հնարավոր կդառնա հստակ այլընտրանքի դեպքում: Դրանից հետո բոլորը կտեսնեն, որ Բայդեն-Էրդողան զույգի պահած ու Ալիևի սպասարկուի դերը կատարող Փաշինյանի իշխանությանը ոչ մի բան չի փրկի: Անգամ «կարմիր ֆեսավորները»:

Поражение партии войны и наши шансы – Андраник Теванян
«Гражданский договор» – метастаза партии глобальной войны, Демпартии США. В период президентства Байдена мы потеряли Арцах, территории Армении, и сейчас нас принуждают к новым односторонним уступкам.
Байден – символ гнилости, извращенности и войны. Во имя антироссийской политики администрации Байдена украинцы платят человеческими жизнями и территориями. РА и армянский народ – тоже.
Уход Байдена открывает для РА окно возможностей. Использование этих возможностей исключено под руководством Никола Пашиняна. Он может открывать лишь окна новой войны, поражений, жертв и бедствий.
Армения должна воспользоваться мировым трендом и прогнать местных ставленников партии глобальной войны, чтобы получить шанс на существование.
Пашинян – местный маленький Байден, армянский Саакашвили, Зеленский вместе взятые. Его отвержение – важнейшее предусловие обеспечения нашей безопасности и стабильного мира. Это станет возможным в условиях четкой альтернативы. После этого все увидят, что поддержанного тандемом Байден-Эрдоган и выполняющего роль прислужника Алиева Пашиняна ничего не спасет. Даже «красные фески».