Մահացել է Հայաստանի երիտասարդական և մեծահասակների առաջնությունների բազմակի չեմպիոն, մրցավար 21-ամյա Ալիսա Ասոյանը
Կյանքից անժամանակ հեռացել է Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի մրցավար, մարզուհի Ալիսա Ասոյանը: Այս մասին տեղեկացնում են Կարատեի ազգային ֆեդերացիայից:
«Ալիսան 21 տարեկան էր, Հայաստանի երիտասարդական եւ մեծահասակների առաջնությունների բազմակի չեմպիոն, ֆեդերացիայի լավագույն մրցավարներից։
Հոգեհանգիստը տեղի կունենա հուլիսի 20-ին, ժամը 17:00-ից Կարմիր բլուր սգո սրահում, հասցեն ` ք. Երեւան, Չարբախ, Շիրակի 74/1:
Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի ողջ անձնակազմը վշտակցում է Ալիսա Ասոյանի ընտանիքին եւ հարազատներին»։

Преждевременно скончалась рефери Национальной федерации каратэ Армении, спортсменка Алиса Асоян. Об этом сообщает Национальная федерация карате.
«Алисе был 21 год, она многократная чемпионка юношеских и взрослых чемпионатов Армении, она была одним из лучших рефери федерации.
Похороны состоятся 20 июля с 17:00 в похоронном зале Кармир Блур по адресу: г. Ереван, Чарбах, Шираки 74/1.
Весь коллектив Национальной федерации каратэ Армении скорбит вместе с семьей и родными Алисы Асоян», – говорится в сообщении федерации.
Скончалась 21-летняя многократная чемпионка юношеских и взрослых чемпионатов Армении Алиса Асоян