Նախագահականից Սիլվա Համբարձումյանի վերաբերյալ հարցին չեն պատասխանում
Արդեն տեղեկացրել ենք, գործարար Սիլվա Համբարձումյանը ՀՀ Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի կողմից իր վրա հարձակվելու դեպքի կապակցությամբ ակնկալում է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի միջամտությունը։ Նոյեմբերի 15–ին «7օր»–ը գրավոր դիմել էր նախագահի մամուլի քարտուղարին՝ տեղեկանալու, թե ի՞նչ միջոցներ է ձեռնարկելու ՀՀ նախագահը Սյունիքի մարզպետի գործողությունների կապակցությամբ։ Արմեն Արզումանյանի գրասենյակից այսօր մեզ ասել են, որ նամակը փոխանցվել է նրան, սակայն մինչ օրս պատասխան այդպես էլ չենք ստացել։

Из президентского дворца не отвечают на вопрос относительно инцидента с Сильвой Амбарцумян
Как ранее сообщалось, в связи с нападением в ереванской гостинице «Марриот-Армения» губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна на предпринимателя Сильву Амбарцумян, последняя надеется на вмешательство президента РА Сержа Саргсяна.
15 ноября «7or» обратился к пресс-секретарю президента РА Армену Арзуманяну с соответствующим письменным вопросом, чтобы узнать, какие меры предпримет президент РА в отношении губернатора Сюника. Сегодня из офиса пресс-секретаря нам сообщили, что письмо было передано ему, однако до сих пор ответа так и не поступало.