Սյունիքի մարզպետից պաշտպանվելու համար Սիլվա Համբարձումյանը երկուշաբթի օրվանից թիկնապահ կունենա
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նոյեմբերի 15–ին քրեական գործ է հարուցվել գործարար Սիլվա Համբարձումյանից ստացած գրավոր հաղորդման հիման վրա, ըստ որի Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը նոյեմբերի 14–ին «Արմենիա-Մարիոթ» հյուրանոցում իրեն հարվածներ է հասցրել: Դրանից հետո Սիլվա Համբարձումյանի փաստաբանըդիմել է ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին իր պաշտպանյալի անվտանգությունն ապահովելու նպատակով հատուկ ծառայություն տրամադրելու համար: «7օր»–ի հետ զրույցում Սիլվա Համբարձումյանը նշել է, որ իրենք արդեն ոստիկանությունից դրական պատասխան են ստացել։
–Երկուշաբթի փաստաբանը կգնա և փստաթղթային հարցերը կկարգավորի։ Ոստիկանությունն արդեն բոլոր փաստաթղթերը պատրաստել է, և մնում է միայն ստորագրել,–ընդգծել է նա:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նոյեմբերի 15–ին քրեական գործ է հարուցվել գործարար Սիլվա Համբարձումյանից ստացած գրավոր հաղորդման հիման վրա, ըստ որի Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը նոյեմբերի 14–ին «Արմենիա-Մարիոթ» հյուրանոցում իրեն հարվածներ է հասցրել: Դրանից հետո Սիլվա Համբարձումյանի փաստաբանը դիմել է ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին իր պաշտպանյալի անվտանգությունն ապահովելու նպատակով հատուկ ծառայություն տրամադրելու համար: «7օր»–ի հետ զրույցում Սիլվա Համբարձումյանը նշել է, որ իրենք արդեն ոստիկանությունից դրական պատասխան են ստացել։

С понедельника у Сильвы Амбарцумян будет свой телохранитель для защиты от губернатора Сюника
Как ранее сообщалось, 15 ноября Специальная следственная служба Армении на основании заявления предпринимателя Сильвы Амбарцумян, согласно которому, губернатор Сюникской области Сурен Хачатрян 14 ноября избил ее в гостинице «Армения-Мариотт», против Сурена Хачатряна возбуждено уголовное дело. После этого адвокат Сильвы Амбарцумян обратился к начальнику полиции Владимиру Гаспаряну с целью предоставления специальной службы для обеспечения безопасности своей подзащитной.
В беседе с «7or» Сильва Амбарцумян отметила, что они получили положительный ответ из полиции.
«В понедельник мой адвокат займется урегулированием вопросов, связванных с документацией. В полиции уже подготовили все документы. Нам остается лишь подписать их», - добавила она.