Միրզոյանը պնդել է, թե Թուրքիան պահանջներ չունի Հայաստանից:
Արարատ Միրզոյանը ստում է: Թուրքիան մանիպուլյացիա է անում և դա լավ հասկանում է Միրզոյանը և, իր հերթին, մանիպուլյացնում է Հայաստանի քաղաքացիներին:
Որն է Թուրքիայի մանիպուլյացիան:
Թուրքիայի նախագահն ու մյուս պետական պաշտոնյաները բազմիցս հայտարարել են, որ համաձայն են այն բոլոր պահանջներին, որը ներկայացնում է Ադրբեջանը, և խաղաղություն կարող է տիրել Ադրբեջանի պայմաններով' կհամաձայնեն Հայաստանի հետ հարաբերություններ կառուցել, եթե լինի Ադրբեջանի համաձայնությունը:
Ադրբեջանի նախագահն ու մյուս պետական բարձրաստիճան ղեկավարները ներկայացրել ու ներկայացնում են իրենց պահանջներն, ընդհուպ մինչև Հայաստանի տարածքների 50 տոկոսը, սահմանադրության փոփոխությունը, հրաժարումը Ցեղասպանությունից, միջանցքի տրանադրում, այսպես կոչված Խոջալույի ցեղասպանության ճանաչում և այլն, այդ պահանջները կարելի է երկար թվարկել:
Այդ բոլորը նաև Թուրքիայի պահանջներն են, որոնք Ադրբեջանի միջոցով են ներկայացնում:
Արարատ Միրզոյանը ստում է

Мирзоян утверждал, что у Турции нет требований к Армении.
Арарат Мирзоян лжет. Турция манипулирует, и это хорошо понимает Мирзоян и, в свою очередь, манипулирует гражданами Армении.
В чем состоит манипуляция Турции.
Президент Турции и другие государственные должностные лица неоднократно заявляли, что согласны на все те требования, которые предъявляет Азербайджан, и мир может воцариться на условиях Азербайджана. Они согласятся построить отношения с Арменией, если будет согласие Азербайджана.
Президент Азербайджана и другие высокопоставленные государственные руководители предъявляли и предъявляют свои требования: до 50 процентов территорий Армении, изменение конституции, отказ от Геноцида, строительство коридора, признание так называемого Ходжалинского геноцида и т. д., эти требования можно перечислять долго.
Все это требования Турции, которые предъявляются через Азербайджан.
Арарат Мирзоян лжет