ԲՀԿ–ական. «Նախկինին խորհուրդ եմ տալիս չխոսել ընտրակաշառքներից»
Այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն անդրադարձել է կաշառք բաժանելու մասին Իջևանի նախկին քաղապետ Վարուժան Ներսիսյանի հայտարարություններին(ով պարտվել է ԲՀԿ–ական թեկնածուին), և ասել.
–Ես այս պահին ընդամենը բարեկամաբար խորհուրդ կտամ նախկին քաղաքապետին՝ բացարձակապես իր շահերից չի բխում խոսել ընտրակաշառքների և ոչ օրինական այլ գործողությունների մասին։ Այս պահին այսքանը։ Եթե ինքն ավելին շարունակի խոսել ընտրակաշառքների մասին, բնականաբար կասվի նաև ավելին։ Իջևանում տեղի է ունեցել ընտրություն, ես ինքնս եղել եմ մեր կուսակից անդամ քաղաքապետի թեկնածուի վստահհված անձը, շրջել եմ յոթ ընտրատարածքներով և կարող եմ ասել, որ պահպանվեց Իջևանցու տված քվեն։ Ում որ ընտրել էր Իջևանցին, նա էլ դարձավ քաղաքապետ։
Նաիրա Զոհրաբյանը տարօրինակ զուգադիպություն է համարել նաև Իջևանի քաղաքապետի ընտրություններում իրենց թեկանծուի հաղթանակից հետո Մասիսի քաղաքապետարանի կոմունալ ծառայության ԲՀԿ–ական աշխատակցի ձերբակալությունը։
–Մենք ևս վերլուծելու խնդիրներ ունենք, երբ որ մենք կվերլուծենք տեղի ունեցածը, այդ ժամանակ մեր դիրքորոշումը կհայտնենք,–նշել է ԲՀԿ–ական պատգամավորը։

Советую бывшему мэру Иджевана не говорить о взятках - Наира Зограбян
Сегодня в ходе брифинга в Национальном собрании депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян коснулась заявлений бывшего мэра города Иджевана Варужана Нерсисяна (который, потерпев поражение на выборах,  уступил должность кандидату от ППА) о раздаче взяток.
«Я сейчас лишь обращусь к бывшему мэру с дружественным советом: говорить о взятках на выборах и других незаконных действиях абсолютно не исходит из его интересов. На данный момент ничего не могу добавить.  Если он продолжит еще больше озвучивать заявления о взятках, естественно, будет сказано большее. В Иджеване состоялись выборы, лично я была доверенным лицом кандидата в мэры, который является нашим однопартийцем. Я была в 7 избирательных участках и могу сказать, что голоса, отданные жителями Иджевана, сохранились. Мэром стал тот, за кого и проголосовали жители города», - заявила Наира Зограбян.
Она назвала странным стечением обстоятельств последовавший после победы их однопартийца на выборах в Иджеване арест другого члена ППА, сотрудника коммунальной службы мэрии города Масиса.
«У нас также есть проблемы, требующие анализа. Когда мы проанализируем произошедшее, тогда и выскажем нашу позицию», - заметила депутат ППА.