Հայաստանն արագորեն գնում է Ուկրաինայի ճանապարհով. Օլեգ Մատվեչև (տեսանյութ)
ՌԴ Պետդումայի տեղեկատվական քաղաքականության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հաղորդակցության կոմիտեի փոխնախագահ Օլեգ ՄատվեչևըAlpha News-ի հետ զրույցում անդրադարձել է Հայաստանում ռուսական «Առաջին ալիք»-ի հեռարձակման դադարեցմանը։
«Հայաստանն արագորեն գնում է Ուկրաինայի ճանապարհով: Մի ամբողջ պետություն ու ժողովուրդ դարձել են սորոսականների կողմից սնած մի խամաճիկի՝ Փաշինյանի պատանդը, ով օվկիանոսի այն կողմից եկած հրահանգով քանդում է ռուս և հայ ժողովրդի դարավոր բարեկամությունը։ Նա կորցրեց Ղարաբաղը և կործանելու է ողջ Հայաստանը:
Ովքեր կարծում են, որ նա արդեն հասցրել է իրականացնել բոլոր չարիքները, սխալվում են։ Նա ճանապարհի սկզբում է: Զելենսկու (Ուկրաինայի նախագահ) և Սաակաշվիլիի (Վրաստանի նախկին նախագահ) մասին նույնպես մտածում էին, որ նրանք պարզապես «թույլ նախագահներ» են, ոչ ոք չէր պատկերացնում, թե մինչև ուր կհասնեն։ Իսկ Փաշինյանի հետ Հայաստանը դեռ շատ վիշտ կունենա, ցավոք սրտի»,-ասել է Մատվեչևը։
ՌԴ Պետդումայի տեղեկատվական քաղաքականության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հաղորդակցության կոմիտեի փոխնախագահ Օլեգ Մատվեչևը Alpha News-ի հետ զրույցում անդրադարձել է Հայաստանում ռուսական «Առաջին ալիք»-ի հեռարձակման դադարեցմանը։

Армения стремительно катится по пути Украины – Олег Матвейчев (видео)
Заместитель председателя Комитета Государственной Думы по информационной политике, информационным технологиям и связи Олег Матвейчев прокомментировал «Alpha News» новость о том, что в Армении приостановлено вещание российского Первого канала в общественном мультиплексе.
«Армения стремительно катится по пути Украины. Целое государство и целый народ стали заложниками одного марионеточного соросовского выкормыша Пашиняна, который по заданию из за океана разрушает вековую дружбу русского и армянского народа. Потерял Карабах, и всю Армению разрушит.
Те, кто думает, что он уже причинил все зло, которое мог — ошибаются. Он в начале пути. Про Зеленского (президент Украины) и Саакашвили (экс-президент Грузии) тоже думали, что они просто «слабые президенты», никто не предполагал, до чего они докатятся. И с Пашиняном Армения еще нахлебается горя, к сожалению», – сказал Матвейчев.