«Մայր Հայաստանը» վիճարկում է Ավինյանի կողմից քաղաքապետի լիազորությունները ստանձնելու իրավաչափությունը դատական կարգով
Տիգրան Ավինյանի թեմայով դատական նիստ
Հայաստանի օրվա իշխանությունը լեգիտիմ չէ։ Այդ ոչ լեգիտիմությունը տարածվել է վերից վար։ Սկսած Նիկոլ Փաշինյանից վերջացրած քպկ–ական ամենամանր պաշտոնյայով: Իրենք աթոռները զբաղեցնում են՝ չունենալով դրա համար անհրաժեշտ գիտելիքներ կամ խախտելով օրենքը։ Մասնավորապես խոսքը վերաբերում է Տիգրան Ավինյանին։ Նա քաղաքապետի լիազորությունները ստանձնել է օրենքի խախտումով։
«Մայր Հայաստան» խմբակցությունը վիճարկում է Ավինյանի կողմից քաղաքապետի լիազորությունները ստանձնելու իրավաչափությունը դատական կարգով։
Ինչպես հայտնի է, Ավինյանի գերթանկարժեք երդման արարողության ժամանակ Երևանի ավագանու նիստում քվորում չի ապահովվել, հետևաբար՝ նա չէր կարող ստանձնել քաղաքապետի լիազորությունները։
Մենք պահանջում ենք ոչ իրավաչափ ճանաչել ավագանու 2023թ․ հոկտեմբերի 13–ին տեղի ունեցած Երևանի քաղաքապետի երդման արարողության հատուկ նիստը:
ՀՀ վարչական դատարանում նիստը կկայանա այսօր՝ մայիսի 29–ին, ժամը 15։30–ին։ Հասցե՝ ՀՀ, ք. Երևան, Գարեգին Նժդեհի 23։

«Мать Армения» оспаривает в суде правомерность вступления Тиграна Авиняна в полномочия мэра Еревана
Действующие власти Армении нелегитимны. Эта нелегитимность простирается сверху донизу. Начиная с Никола Пашиняна и заканчивая самым мелким чиновником от ГД. Они занимают свои кресла, не обладая необходимыми для этого знаниями или в нарушение закона. В частности, речь идет о Тигране Авиняне. Он вступил в полномочия мэра с нарушением закона.
Фракция «Мать Армения» оспаривает в суде правомерность вступления Авиняна в полномочия мэра Еревана.
Как известно, в ходе сверхдорогой церемонии инаугурации не был обеспечен кворум заседания Совета старейшин Еревана, следовательно, он не мог вступить в полномочия руководителя столицы.
Мы требуем признать неправомерным специальное заседание Совета старейшин Еревана от 13 октября 2023 года по инаугурации мэра.
Заседание Административного суда РА состоится сегодня, 29 мая, в 15:30 (по адресу: Ереван, ул. Гарегина Нжде, 23).