Պահեստազորայինների վարժական հավաքներ կանցկացվեն 2024 թ. հունիսի 11-ից օգոստոսի 30-ը
2024 թ. հունիսի 11-ից մինչև օգոստոսի 30-ը ներառյալ ՀՀ-ում կանցկացվեն պահեստազորի առաջին խմբի առաջին և երկրորդ կարգերում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստազորայինների վարժական հավաքներ
Որոշումն ընդունվեց ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ։
Վարժական հավաքներին կներգրավվեն մինչև 5,151 քաղաքացու, որոնցից 4,647-ը՝ շարքային և կրտսեր ենթասպայական կազմերի, 134-ը` ավագ ենթասպայական կազմի, 370-ը` սպայական կազմի պահեստազորայիններ՝ համազորային մոտոհրաձգային, կապի, հետախուզական, ինժեներական, հրթիռա-հրետանային մասնագիտություններով:
Որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից:

Правительство РА на заседании 16 мая приняло решение провести учебные сборы рядовых, сержантов и офицеров запаса, состоящих на учете в первом и втором разрядах первой группы запаса, с 11 июня по 30 августа включительно.
В учебных сборах будет задействовано до 5151 гражданина, из которых 4647 – рядовые и младшие сержанты, 134 – старшие сержанты, 370 – офицеры запаса общевойсковых (мотострелки, связисты, разведчики, инженеры), ракетно-артиллерийской специальностей.
В объявленных тренировочных сборах каждый гражданин будет задействован не более чем на 25 календарных дней.
В Армении пройдут очередные военные сборы