Ժնևում նախատեսվում է Ալեն Սիմոնյանի և Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի նախագահի հանդիպումը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 15-18-ն աշխատանքային այցով գտնվելու է Ժնևում՝ մասնակցելու Խորհրդարանների
նախագահների 6-րդ համաշխարհային համաժողովի նախապատրաստական հանձնաժողովի նիստին:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ այցի շրջանակում մայիսի 16-ին նախատեսվում է Ալեն Սիմոնյանի և Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի հանդիպումը:

Ален Симонян в Женеве встретится с коллегой из Азербайджана
Делегация, возглавляемая председателем парламента Армении Аленом Симоняном, 15-18 мая с рабочим визитом будет находиться в Женеве. Она примет участие в заседании комитета по подготовке VI Всемирного конгресса председателей парламентов.
Как сообщили «News.am» в пресс-службе НС республики, в рамках визита Ален Симонян встретится с коллегой из Азербайджана Сахибой Гафаровой.