ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել ԼՂՀ արհեստակցական միությունների ֆեդերացիայի ներկայացուցիչների հետ
ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 30-ին հանդիպում է ունեցել ԼՂՀ արհեստակցական միությունների ֆեդերացիայի ներկայացուցիչների հետ` ֆեդերացիայի նախագահ Արա Ղահրամանյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման սկզբում ֆեդերացիայի նախագահը եւ շրջանային կառույցների ղեկավարները Նախագահին են ներկայացրել 2008 թվականին արհեստակցական միությունների կատարած աշխատանքները:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ արհեստակցական միությունների ֆեդերացիայի աշխատանքը եղել է արդյունավետ և այս տարի նույնպես ակնկալում է ակտիվ աշխատանք:
Նախագահն ընդգծել է ԼՂՀ կյանքում արհմիությունների ներգրավվածության ընդլայնման անհրաժեշտությունը և նրանց մասնակցությունը տարբեր ծրագրերի քննարկման` ներառյալ պետական բյուջեի կազմման հետ կապված գործընթացներում:

Президент НКР Бако Саакян встретился с представителями федерации профессиональных союзов НКР
Президент НКР Бако Саакян 30-го апреля встретился с представителями федерации профсоюзов НКР во главе с ее председателем Ара Каграманяном.
В начале встречи Ара Каграманян и руководители районных организаций представили президенту Саакяну результаты деятельности профессиональных союзов за 2008-й год.
Бако Саакян отметил, что федерация профсоюзов провела за прошлый год серьезную работу и в этом году также  ожидается активная деятельность с ее стороны.
Президент подчеркнул необходимость расширения участия  профсоюзов в жизни НКР и их вовлечение в обсуждение различных программ, включая процесс, связанный с формированием госбюджета.