Երևանի ավագանիում Արթուր Իսպիրյանի լիազորությունները դադարել են
ԿԸՀ-ից հայտնում են, որ նիստի օրակարգում Երևանի քաղաքապետի՝ մայիսի 10-ին ԿԸՀ ուղարկած արձանագրությունն էր, որի համաձայն Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Արթուր Իսպիրյանի լիազորությունները վաղաժամ դադարել են։
ԿԸՀ արձանագրությամբ, Երևանի ավագանու անդամ է գրանցվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համամասնական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածու Քրիստինե Գագիկի Վարդանյանը։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն մայիսի 13-ին գումարել է արտահերթ նիստ։

Полномочия члена Совета старейшин Еревана Артура Испиряна досрочно приостановлены
В повестке заседания был протокол, направленный мэром Еревана в ЦИК 10 мая, согласно которому досрочно прекращены полномочия члена фракции «Гражданский договор» Совета старейшин Еревана Артура Испиряна.
Согласно протоколу ЦИК, депутатом зарегистрирована следующий кандидат пропорционального списка партии «Гражданский договор» Кристине Гагиковна Варданян.
13 мая Центризбирком созвал внеочередное заседание.