ՀՀԿ խորհրդի նիստում մարզպետների հրաժարականների հարցեր չեն քննարկվելու
Լրագրողների հարցին՝ իրականությանը համապատասխանո՞ւմ են արդյոք մամուլի այն հրապարակումները, որ Իջևանի ընտրությունների կապակցությամբ վաղը ՀՀԿ խորհրդի նիստում քննարկվելու է նաև Իջևանի մարզպետ Արմեն Ղուլարյանի հրաժարականի հարցը, ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանը պատասխանել է, որ դա չի համապատասխանում իրականությանը։
–Պարտությունը պայմանավորված չէ մարզպետով,–պնդել է ՀՀԿ–ականը։ Նրա խոսքերով՝ ՀՀԿ խորհրդի նիստում քննարկվելու են ներկուսակցական կյանքին վերաբերող հարցեր։
Իսկ այն հարցին՝ ՀՀԿ խորհրդի նիստում քննարկվելո՞ւ է արդյոք Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանի հրաժարականի հարցը, բանախոսն ասել է, որ օրակարգում դեռ այդպիսի հարց չկա։
–Երևույթն ահավոր տգեղ է՝ ով ուզում է լինի,–նշել է նա,–սակայն սա ունի իր նախապատմությունը. այդ հարցը տեղափոխվել է քրեական դաշտ, և այժմ քննարկելը ճիշտ չի լինի։
Լ. Ալեքսանյանը նաև հավելել է. «Սուրիկ Խաչատրյանը պատահական մարդ չէ. ինչքան էլ էմոցիոնալ լինի, նա շատ լավ հասկանում է՝ ում է խփում, ինչի է խփում, կամ խփի՞, թե՞ չխփի»։

Вопрос отставок губернаторов областей не будет обсуждаться на заседании совета РПА
На сегодняшней встрече с журналистами депутат фракции РПА Лерник Алексанян заявил, что публикации в СМИ о том, что в связи с  выборами мэра в Иджеване завтра на заседании совета РПА будет обсуждаться также вопрос отставки губернатора Тавушской области Армена Гуларяна, не соответствует действительности.
«Поражение не следует связывать с губернатором», - отметил он, добавив, что на заседании РПА будут обсуждаться внутрипартийные вопросы.
Что касается того, будет ли на заседании обсуждаться вопрос отставки губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна, Лерник Алексанян сказал, что такого пункта в повестке нет.
«Само явление некрасивое, кто бы ни был, - заметил он. – Однако у этого инцидента есть своя предыстория. Этот вопрос был перенесен в уголовную плоскость, и его обсуждение сейчас не будет правильным».
При этом депутат добавил: «Сурен Хачатрян  не случайный человек: каким бы эмоциональным он ни был,  он прекрасно понимает, кого ударяет, зачем ударяет, стоит  ударять или нет».