Վանաձորցիները պետք է դուրս գան Հայաստանն Արցախի ճակատագրին չարժանացնելու պայքարի․ Մանուկ Սուքիասյան (տեսանյութ)
Որևէ մեկն անմասն չպետք է մնա և չպետք է լռի, այս մասին այսօր Վանաձորում իրականացվող «Մայր Հայաստանի» իրազեկման ակցիայի ժամանակ հայտարարել է Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Մանուկ Սուքիասյանը։
«Անցնող 6 տարում մեր երկիրն ունեցել է միայն պատերազմ, զոհեր, գերիներ, ամոթի ու նվաստացման զգացողություն։ Այժմ, անկախ համակրանքներից և քաղաքական դիրքորոշումից, պետք է դուրս գալ Հայաստանն Արցախի ճակատագրին չարժանացնելու պայքարի»,-նշել է Մանուկ Սուքիասյանը։
Նա հավելել է, որ ունենք իշխանություն, որը շատ դեպքերում անում է այն, ինչ կաներ թշնամին։
Հիշեցնենք, որ մինչև այս «Մայր Հայաստանն» իրազեկման ակցիաներ է իրականացրել Երևանի ԲՈՒՀ-երում և Գյումրիում։

Ванадзорцы должны встать на борьбу, чтобы Армения не удостоилась участи Арцаха – Манук Сукиасян (видео)
Никто не должен оставаться безучастным и молчать. Об этом заявил в ходе акции оповещения в Ванадзоре руковдитель фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана Манук Сукиасян.
«В ходе прошедших 6 лет наша страна видела лишь войны, жертвы, плен, позор и унижение. Сейчас, независимо от предпочтений и политической позиции, нужно подняться, чтобы Армения не удостоилась участи Арцха», – отметил Манук Сукиасян.
Он добавил, что действующие у нас власти во многом поступают так, как поступили бы наши враги.