«Մայր Հայաստանն»՝ ընդդեմ «Քաղաքացիական պայմանագրի». 3 դատական հայց (տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած իշխանության դեմ պետք է պայքարել բոլոր մակարդակներով՝ օգտագործելով հնարավոր բոլոր մեթոդները, այդ թվում՝ դատական գործընթացները: Պետք է հարվածել նաև փաշինյանական իշխանության հիմքերին: Դրանցից մեկը Երևանի քաղաքապետարանն է:
«Մայր Հայաստանը» 3 դատական հայց է ներկայացրել ՔՊԿ-ի դեմ: Վիճարկվում են հետևյալ հարցերը՝
1. Կարմիր կետագծերով ավտոկայանատեղիների թանկացման հակաիրավականություն. մենք պահանջում ենք չեղարկել թանկացման որոշումը,
2. Տիգրան Ավինյանի կողմից քաղաքապետի լիազորությունների ապօրինի ստանձնում. թանկարժեք երդման արարողության ժամանակ քվորում չի եղել,
3. Երևանի ավագանու ընդդիմադիր անդամներին մանդատներից զրկելու ապօրինի որոշում:

«Мать Армения» против «Гражданского договора»: 3 судебных иска (видео)
С возглавляемой Николом Пашиняном властью нужно бороться на всех уровнях, используя все возможные методы, в том числе судебные процессы. Нужно бить также по основам пашиняновской власти. Одна из них – мэрия Еревана.
«Мать Армения» подала против «Гражданского договора» 3 судебных иска. Оспариваются следующие вопросы:
1. противоправность подорожания красных парковочных мест: мы требуем отменить решение о подорожание;
2. незаконное вступление Тиграна Авиняна в полномочия мэра Еревана: в ходе дорогостоящей церемонии инаугурации не было кворума;
3. незаконное решение о лишении мандатов оппозиционных членов Совета старейшин Еревана.