Գործարարը ոստիկանություն չի դիմել, բայց կդիմի
Գործարար Սիլվա Համբարձումյանը երեկ լրատվամիջոցներին ասել էր, որ ս/թ նոյեմբերի 14-ին` ժամը 17:30-ի սահմաններում, Երևանի «Մարիոթ» հյուրանոցում ՀՀ Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը ծեծել է իրեն, և ինքը պատրաստվում է դիմել ոստիկանություն:
Մինչև այսօր առավոտ, սակայն, ինչպես «7օր»–ին տեղեկացրեց ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը, Սիլվա Համբարձումյանը դեռևս որևէ դիմում չէր ներկայացրել։
«7օր»–ը կրկին կապ է հաստատել Սիլվա Համբարձումյանի հետ, ով ասել է, որ սպասում է իր փաստաբանին, և մոտ ժամը 11։00–ին իրենք արդեն կգնան ոստիկանություն ու Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի գործողությունների կապակցությամբ համապատասխան դիմումը կներկայացնեն։
–Նահանջելու տեղ չկա,–պնդել էՍիլվա Համբարձումյանը՝ ավելացնելով, թե հաշտեցման համաձայնագիր կկնքի միայն այն պարագայում, եթե Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանն իրենից հրապարակային ներողություն խնդրի։
Գործարարը կատարավածի առնչությամբ ակնկալում է նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի միջամտությունը։ Այսօր «7օր»–ը համապատասխան հարցմամբ գրավոր դիմել է նախագահի մամուլի քարտուղարին՝ տեղեկանալու, թե ի՞նչ միջոցներ է ձեռնարկելու ՀՀ նախագահը Սյունիքի մարզպետի գործողությունների կապակցությամբ։

Сильва Амбарцумян пока не обратилась в полицию, но обратится
Предприниматель Сильва Амбарцумян вчера заявила некоторым СМИ, что 14 ноября, в районе 17:30, в ереванской гостинице «Марриот-Армения» губернатор Сюникской области Сурен Хачатрян избил ее и она собирается обратиться в полицию.
Как сообщил «7or» начальник управления связями с общественностью и информацией полиции Ашот Агаронян, до сегодняшнего утра Сильва Амбарцумян пока не подавала заявления.
Когда «7or» вновь попытался связаться  с Сильвой Амбарцумян, она  заявила, что ждет своего адвоката и примерно в 11:00 они пойдут в полицию и подадут соответствующее заявление в связи с произошедшим.
«Я не собираюсь отступать!», - заверила она, подчеркнув, что заключит  мирное соглашение лишь тогда, когда губернатор Сюника Сурен Хачатрян публично попросит у нее прощения.
В связи с произошедшим Сильва Амбарцумян надеется и на вмешательство президента РА Сержа Саргсяна. Сегодня «7or» обратился к пресс-секретарю президента РА с соответствующим письменным вопросом, чтобы  узнать, какие меры предпримет президент РА в отношении губернатора Сюника.