«Մայր Հայաստանի» դատական նիստն՝ ընդդեմ Տիգրան Ավինյանի, հետաձգվել է
Ինչպես տեղյակ եք՝ «Մայր Հայաստանի» որոշմամբ երկու դատական հայց եմ ներկայացրել Տիգրան Ավինյանի դեմ։ Վիճարկում ենք Տիգրան Ավինյանի՝ Երևանի քաղաքապետի լիազորությունները ստանձնելու օրինականության հարցը։ Մեր համոզմամբ՝ այն տեղի է ունեցել օրենքի խախտմամբ։
Մենք այս ապօրինության հարցով տարբեր հայցեր ենք ներկայացրել դատարան։ Այդ հայցերից մեկով նիստը տեղի կունենա այսօր, Վարչական դատարանում, ժամը 15:00–ին։ Հասցե՝ Գարեգին Նժդեհի 23:
Թարմացում՝ Տիգրան Ավինյանի՝ Երևանի քաղաքապետի լիազորությունները ստանձնելու օրինականության հարցով այսօր նշանակված դատական նիստը տեխնիկական պատճառներով հետաձգվել է։ Նոր նիստի օրվա և ժամի մասին կտեղեկացվի լրացուցիչ։ Լրագրողներին խնդրում ենք սա ընդունել ի գիտություն։
Տիգրան Ավինյանի հարցով դատական գործընթացը շարունակվում է
Սիրելի՛ երևանցիներ,

Судебное заседание по иску фракции «Мать Армения» против Тиграна Авиняна перенесено
Как вы уже знаете, решением фракции «Мать Армения» я подал 2 судебных иска против Тиграна Авиняна. Мы оспариваем законность вступления Тиграна Авиняна в полномочия мэра Еревана. По нашему убеждению, это произошло с нарушением закона.
В связи с этим противозаконием мы подали в суд различные иски. Заседание по одному из этих исков состоится сегодня в 15:00 в Административном суде (по адресу: ул. Гарегина Нжде, 23).
Приглашаем журналистов для освещения заседания.
Обновление: назначенное на сегодня судебное заседание по иску о законности вступления Тиграна Авиняна в полномочия мэра Еревана перенесено по техническим причинам. О дате и времени нового заседания будет сообщено дополнительно. Просим журналистов принять это к сведению.
Судебный процесс по вопросу Тиграна Авиняна продолжается.
Уважаемые ереванцы,