ԿԸՀ–ի տվյալներով՝ Իջևանի քաղաքապետ է ընտրվել ԲՀԿ–ական Վարդան Ղալումյանը
Երեկ կայացած Իջևանի քաղաքապետի ընտրություններին, թիվ 41 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Աիդա Սարգսյանի փոխանցած տվյալներով, 13 857 ընտրական ձայնի իրավունք ունեցողներից ընտրություններին մասնակցել է 8 723–ը:
Հիշեցնենք, որ առաջադրված թեկնածուներն էին գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ անդամ Վարուժան Ներսիսյանը և քաղաքի ավագանու անդամ, ԲՀԿ–ական Վարդան Ղալումյանը։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից «7օր»–ին տեղեկացրել են, որ ԲՀԿ–ական Վարդան Ղալումյանը ստացել է 5044 ձայն, իսկ ՀՀԿ–ական Վարուժան Ներսիսյանը՝ 3386։ Այսպիսով՝ 1685 քվեների առավելությամբ Իջևանի քաղաքապետ է ընտրվել և 13 տարի Իջևանը ղեկավարած Վարուժան Ներսիսյանի նկատմամբ հաղթանակ է տարել Վարդան Ղալումյանը։
ԿԸՀ–ի տվյալներով՝ Իջևանի քաղաքապետի ընտրություններում դիտորդական առաքելություն էր իրականացնում 8 հասարակական կազմակերպության 70 ներկայացուցիչ։

По данным ЦИК, новым мэром Иджевана избран член ППА Вардан Галумян
По данным, которые сообщила  председатель территориальной избирательной комиссии N41 Аида Саркисян, на состоявшихся вчера выборах мэра Иджевана из 13 857 человек, имеющих право голоса, в выборах приняло участие 8 723 гражданина.
Напомним, что свои кандидатуры на выборах  выдвинули действующий мэр города, член РПА Варужан Нерсисян и член Совета старейшин Иджевана, представитель партии «Процветающая Армения» (ППА)Вардан Галумян.
Как сообщили «7or» из Центральной избирательной комиссии, Вардан Галумян получил 5044 голоса, а Варужан Нерсисян – 3386. Таким образом, с превосходством 1685 голосов мэром Иджевана избран Вардан Галумян, который одержал победу над руководившим Иджеваном на протяжении 13 лет Варужаном Нерсисяном.
По данным Центризбиркома, на выборах мэра Иджевана наблюдательскую  миссию осуществили 70 представителей из 8 организаций.