Ինչու է Նիկոլ Փաշինյանը ցուցադրաբար սրում հայ-ռուսական հարաբերությունները
Նիկոլ Փաշինյանը միտումնավոր և ցուցադրաբար սրում է հայ-ռուսական հարաբերությունները: Նա նաև անձամբ Պուտինի դեմ է քայլեր անում: Պատճառը շատ պարզ է՝ անել ամեն ինչ, որպեսզի Կրեմլը հակահայկական քայլեր անի և ինքը կարողանա հայ ժողովրդին ներկայացնել, որ ռուսներն են մեղավոր ամեն ինչի համար: Ռուսները շատ լավ հաշվել են Նիկոլի գավառական շուստրիությունը և չնկատելու են տալիս նրա գործողությունները:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ հայտարարում է, որ Պուտինի հաղթանակն Ուկրաինայում անցանկալի է: Նույն բանը նա ասաց Բաքվում՝ ավելացնելով, որ այդ հաղթանակը կվնասի Ադրբեջանին: Նիկոլը շատ լավ գիտի, որ այդ հաղթանակը օգտակար կլինի Հայաստանի համար, բայց վնասակար անձամբ իր համար: Դրա համար էլ շահագրգռված չէ այդ հաղթանակով:
Նիկոլի նաև գիտի, որ Ուկրաինայից հետո ՌԴ-ն ակտիվ զբաղվելու է Հարավային Կովկասով, իսկ դա նշանակելու է Արևմուտքի ու Թուրքիայի քայլերի սահմանափակում մեր տարածաշրջանում, ինչն էլ իր հերթին նշանակելու է իր իշխանության հովանավորների թուլացում՝ այդտեղից բխող բոլոր հետևանքներով:
Նիկոլը պատրաստվում է բավարարել Ադրբեջանի պահանջները, բայց դա ուզում է անել այնպես, որ ռուսները մեղավոր դառնան: Նախկինների մեղավորության կոդն արդեն չի աշխատում: Հո չի՞ կարող ասել, որ նախկիններն են Տավուշում 30 տարի առաջ հանձնել տարածքները: Դրա համար էլ ուզում է ռուսներին գրգռել, որպեսզի նրանք կոշտ քայլերի գնան:
Նիկոլն անում է ամեն ինչ, որպեսզի ռուսական ուժերը Տավուշում հեռացվեն առաջնագծից, որպեսզի հետագայում, երբ ինքը տարածքները հանձնի, դա ներկայացնի որպես ՌԴ-ի կողմից հայերին «քցելու» քայլ:
Նիկոլը նաև ցուցադրաբար Պուտինի դեմ է քայլեր անում: Նա թատերական պաուզա վերցրեց ՌԴ նախագահական ընտրություններից հետո՝ Պուտինի հաղթանակն ուշացումով շնորհավորելով: Եվ դա այն դեպքում, երբ նույն Նիկոլը Թուրքիայի նախագահ Էրդողանին շնորհավորել էր, կարելի է ասել, ընտրությունները դեռ չավարտված: Այսինքն, ըստ Նիկոլի՝ Էրդողանը բարեկամական երկրի ղեկավար է, իսկ Պուտինը՝ ոչ: Թե ինչի է հանգեցնելու այս ամենը ՀՀ-ի համար, դժվար չէ կռահել: Մեկ անգամ Նիկոլն այդպես «դուխով» իրեն պահել էր Պուտինին Հայաստանում դիմավորելիս, ավելի ճիշտ՝ չդիմավորելիս: Պողոսներին դա մատուցվեց որպես դուխով քայլ, բայց դրա գինը վճարեց ՀՀ-ն:
Հայ-ռուսական հարաբերությունների փչացումը, ավելի ճիշտ՝ թշնամացումը ձեռնտու է Թուրքիային ու Ադրբեջանին: Մինչև հիմա նրանք օգտվում են Նիկոլի հակառուսական քաղաքականությունից:
Օգտվում է նաև Արևմուտքը, որի համար կարևորը Մոսկվային վնասելն է: Իսկ թե ինչ գնով, դա նրանց չի հետաքրքրում: Նիկոլին էլ չի հետաքրքրում այդ գինը: Ինքն իր գինը բարձրացնում է Թուրքիայում ու Արևմուտքում՝ առաջնորդվելով բացառապես անձնական շահով:

Почему Никол Пашинян демонстративно обостряет армяно-российские отношения
Никол Пашинян намеренно и демонстративно обостряет армяно-российские отношения. Он предпринимает шаги также лично против Путина. Причина очевидна: сделать всё, чтобы Кремль пошел на антиармянские шаги, и он сумел преподнести армянскому народу, что во всём виноваты русские. Русские прекрасно просчитали деревенскую шустрость Никола, и пытаются игнорировать его шаги.
Генсек НАТО в присутствии Никола Пашиняна заявляет, что победа Путина на Украине нежелательна. То же самое он сказал в Баку, добавив, что эта победа навредит Азербайджану. Никол прекрасно знает, что эта победа будет полезна Армении, но вредна лично ему. Поэтому и не заинтересован в этой победе.
Никол также знает, что после Украины РФ активно займется Южным Кавказом, а это будет означать ограничение шагов Запада и Турции в нашем регионе, что, в свою очередь, будет означать ослабление спонсоров его власти, со всеми вытекающими из этого последствиями.
Никол готовится выполнить требования Азербайджана, но хочет сделать это так, чтобы взвалить вину на русских. Код виновности бывших уже не работает. Ну не может же он сказать, что бывшие еще 30 лет назад сдали территории в Тавуше?! Поэтому и хочет вывести из себя русских, чтобы они пошли на жесткие шаги.
Никол делает всё, чтобы российские силы были отведены от передовой в Тавуше, чтобы впоследствии, когда он сдаст территории, это было преподнесено как «подстава» со стороны РФ.
Никол показательно предпринимает шаги также против Путина. Он взял театральную паузу после президентских выборов в РФ и с опозданием поздравил Путина с победой. И это в условиях, когда Никол поздравил президента Турции Эрдогана с победой, когда выборы, можно сказать, еще не завершились. То есть, согласно Николу, Эрдоган – руководитель дружественной нам страны, а Путин – нет. К чему же приведет всё это для РА, догадаться нетрудно. Никол однажды уже проявил себя «духовито», встречая Путина в Армении, вернее – не встречая. Погосам это было преподнесено как духовитый шаг, но заплатила за это РА.
Ухудшение армяно-российских отношений, вернее – их враждебный характер, на руку Турции и Азербайджану. Они до сих пор пользуются антироссийской политикой Никола.
Пользуется также Запад, важным для которого является нанесение вреда Москве. Ну а какой ценой – их не интересует. Эта цена не интересует также Никола. Он набивает свою цену в Турции и на Западе, руководствуясь исключительно своими личными интересами.