Ինչպես է «Ելքը» մուտք գործում հպարտ քաղաքացու գրպան
Նիկոլ Փաշինյանի թիմը հերթական «նվերը» մատուցեց երևանցիներին ու մայրաքաղաքի հյուրերին։ Թանկացավ քաղաքային տրանսպորտից օգտվելու գինը։ Այն 100–ից հասնելու է մինչև 300 դրամ։
Դրանից առաջ Նիկոլի դրածո Տիգրան Ավինյանը թանկացրել էր կարմիր կետագծերում ավտոմեքենան կայանելու գինը․ 1 ժամը 100–ից դարձավ 300 դրամ, իսկ տարեկան վճարը 12.000 դրամից՝ 160.000 դրամ։
Նիկոլենք հետևողականորեն մտնում են հպարտ քաղաքացու գրպանը։ ՔՊԿ–ի քաղաքականությունը քննադատության ու հայհոյանքի է արժանի, բայց չպետք է մոռանալ նաև թալանի «օրթախներին»։ Դրանք երկուսն են՝ 1. Դոգից թռած ու թրաֆիկինգի ենթարկված թրաշով ու անթրաշ այն երկու գյադեքը, 2. մասնագիտությամբ Վազգեն Սարգսյանի եղբայր աշխատող Արամ Սարգսյանն՝ իր «Հանրապետություն» խմբակցությունով, որին ականջներից բռնած բարձրացրեցին ու մտցրեցին Երևանի ավագանի։
Եվ այսպես, «Ելք» դաշինքը շարունակում է պատուհաս դառնալ ՀՀ քաղաքացիների գլխին։ Նիկոլն Ադրբեջանի պահանջներն է բավարարում, Էդմոն Մանրուքյանն՝ իր հաճախորդությունն է անում Նիկոլի համար, Արամ Սարգսյանը կցորդի կարգավիճակում դակում է նիկոլենց թալանչիական որոշումները։ Վերջինս Ծերեթելու էն խոզ պուտանկին տարել է Երևանի ավագանի, որպեսզի դա իր ծառայությունները նիկոլենց մատուցի՝ առանց «մանեթ» կամ «մանեթն» էլ հետը։
Ճիշտ է, Վազգեն Սարգսյանի քույրիկները մարաղ մտած են թալանչիական որոշումներին մասնակից դառնում Երևանի ավագանիում, բայց մեր գործն այդ ճիճուներին ջրի երես հանելն է, որպեսզի հպարտ քաղաքացին իմանա, որ իրեն թալանում է Նիկոլը, Ավինյան Տիգրանը, էն դեմագոգ Սուրեն Գրիգորյանը, բայց պակաս հայհոյանքի արժանի չէ նաև Արամ Սարգսյանը, ով հավասարապես կիսում է թալանի պատասխանատվությունը։

Как «Выход» залезает в карман гордого гражданина
Команда Никола Пашиняна преподнесла очередной «подарок» ереванцам и гостям столицы. Были повышены тарифы на городской транспорт. Со 100 до 300 драмов.
До этого ставленник Никола Тигран Авинян повысил стоимость красных парковочных мест: со 100 до 300 драмов за 1 час и с 12 тыс. до 160 тыс. драмов за 1 год.
Николовы последовательно запускают руку в карман гордого гражданина. Политика «Гражданского договора», безусловно, достойна критики и даже ругани, но не нужно забывать также о подельниках этого грабежа. Их двое: 1) соскочившие с «Дога» и подвергшиеся траффикингу два типа – с щетиной и без; 2) работающий братом Вазгена Саркисяна Арам Саркисян со своей фракцией «Республика», которую за уши провели в Совет старейшин Еревана.
Итак, альянс «Выход» продолжает быть напастью для граждан РА. Никол выполняет требования Азербайджана, Эдмон Марукян занимается для него клиентством, а Арам Саркисян в статусе придатка компостирует грабительские решения николовцев. Последний провел в городской парламент также придорожную путану, чтобы она предоставляла там николовцам свои соответствующие услуги.
Правда, сестрички Вазгена Саркисяна в Совете старейшин становятся соучастниками грабительских решений залегши на дно, но нашей задачей является выведение этих слизней на чистую воду, чтобы граждане знали, что их грабят Никол, Авинян Тигран и демагог Сурен Григорян, но не меньшей хулы достоин также Арам Саркисян, в равной степени разделяющий с ними ответственность за этот грабеж.