«Մայր Հայաստան» խմբակցության դատական հայցն՝ ընդդեմ Տիգրան Ավինյանի
«Մայր Հայաստան» խմբակցության որոշմամբ Սամվել Հակոբյանը (Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ) դատական հայց է ներկայացրել Տիգրան Ավինյանի դեմ: Բանն այն է, որ քաղաքապետի լիազորությունների ստանձնման ավագանու նիստը քվորում չի ունեցել, ինչը հակասում է օրենսդրական պահանջներին:
Սույն գործով Վարչական դատարանում կայանալիք նախնական դատական նիստը տեղի կունենա մարտի 5-ին, ժամը 11-ին, ՀՀ վարչական դատարանի Երևանի նստավայրի շենքում (ք. Երևան, Գարեգին Նժդեհի 23, 1-ին հարկ, թիվ 1 նիստերի դահլիճ):
Հարգելի՛ քաղաքացիներ,

Суд рассмотрит иск фракции «Мать Армения» против Тиграна Авиняна
Решением фракции «Мать Армения» Самвел Акопян (член фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана) подал судебный иск против Тиграна Авиняна в связи с тем, что на заседании Совета старейшин по вступлению в должность мэра столицы не был обеспечен кворум, что противоречит требованию закона.
Предварительное заседание Административного суда по данному делу назначено на 11:00 5 марта и пройдет по адресу: Ереван, ул. Гарегина Нжде 23, 1-ый этаж, 1-ый зал заседаний).
Уважаемые граждане,