Հյուսիսային պողոտայի բնակիչները ակտիվացնելու են պայքարը
Այսօր ՀՀ կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիա էին կազմակերպել Հյուսիսային պողոտայի նախկին բնակիչները։ Նրանք կառավարությունից պահանջում էին գրավոր պատասխանել՝ պատրաստվու՞մ են վերականգնել իրենց սեփականության ոտնահարված իրավունքները, թե՞ ոչ։
-Կենտրոնի ժողովուրդը մնացել է «բոմժի» կարգավիճակում։ 6 տարի է մենք կանգնած ենք, ոչ մի գրավոր պատասխան չեն տալիս մեզ։ Թո՛ղ ասեն մեզ, որ չեն անում, մենք էլ ասենք՝ հեռացե՛ք այստեղից, դուք մեզ պետք չեք։ ձեր խոստումները, պրն. նախագահ, բոլորը սուտ են, ոչ մի բան չի արվում այս երկրում,- «7օր»-ին ասել է «Սեփականության իրավունքի պաշտպանություն» հ/կ-ի նախագահ Վաչագան Հակոբյանը։
Հաջորդ շաբաթվանից Հյուսիսային պողոտայի բնակիչները մտադիր են ակտիվացնել իրենց պայքարը և պարբերաբար բողոքի ակցիաներ իրականացնել։

Бывшие жители Северного проспекта активизируют свою борьбу
Сегодня возле здания правительства РА бывшие жители Северного проспекта организовали акцию протеста. Они требовали от правительства письменного ответа на то, готовится ли оно восстановить их попранные права на собственность.
-Жители Центра остались в статусе бомжей. 6 лет мы стоим за наши права, но нам не дали ни одного письменного ответа. Пусть они скажут нам, что ничего не делают, и мы тогда скажем  - убирайтесь отсюда, вы нам не нужны. Все ваши обещания, господин министр, - ложь, в этой стране ничего не делается, - сказал «7օր» председатель общественной организации «Защита  права собственности»   Вачаган Акопян.
Со следующей недели бывшие жители Северного проспекта готовятся  активизировать свою борьбу и периодически  проводить акции протеста.