«Մայր Հայաստանի» երիտասարդները կմասնակցեն Սոչիում կայանալիք Համաշխարհային երիտասարդական փառատոնին
Այս տարվա մարտի 1–ից 7–ը Ռուսաստանի Դաշնության Սոչի քաղաքում տեղի կունենա Համաշխարհային երիտասարդական փառատոն։
Երիտասարդներն այս միջոցառմանը ժամանելու են աշխարհի տարբեր կետերից։ Այն համարվում է աշխարհի երիտասարդական ամենամասշտաբային փառատոնը, որին մասնակցում են ուսանողներ, փորձագետներ, լրագրողներ, մարզիկներ, մշակութային գործիչներ, գիտության ոլորտի ներկայացուցիչներ։ Հազարավոր մարդիկ են ընդգրկված կազմակերպչական աշխատանքներում։
Համաշխարհային երիտասարդական փառատոնին հրավիրված է և մասնակցելու է նաև «Մայր Հայաստան» շարժումը, որի երիտասարդական թևի անդամները ներկա կգտնվեն այդ միջոցառմանը։

Представители молодежного крыла движения «Мать Армения» примут участие во Всемирном фестивале молодежи в Сочи
С 1 по 7 марта в городе Сочи в РФ состоится Всемирный фестиваль молодежи.
В мероприятии примут участие представители молодежи с разных концов света. Оно считается самым масштабным в мире фестивалем молодежи, в котором участвуют студенты, эксперты, журналисты, спортсмены, деятели культуры, представители сферы науки. Тысячи людей вовлечены в организационные работы.
Приглашение участвовать во Всемирном фестивале молодежи получили также представители молодежи движения «Мать Армения», и они примут участие в данном мероприятие.