Զելենսկի կգա՞ Հայաստան. Փաշինյանը նոր պատերազմ է սադրում
Նիկոլ Փաշինյանի սիրած «մայկա, տռուսկի» գծով Պաշտպանության փոխնախարար աշխատած Գագիկ Մե(րքուն)լքոնյանը հայտարարել է, որ եթե Ուկրաինայի Նիկոլը, այսինքն՝ Զելենսկին գա Հայաստան, ապա իրենք սիրով կընդունեն նրան, քանզի Ռուսաստանի ճորտը չեն:
Ըստ Նիկոլի՝ «մայկա, տռուսիկ» գողացող Գագիկ Մելքոնյանը հանրային տրամադրություններ ստուգողի ֆունկցիա է ստանձնել: Իր միջոցով նիկոլենք փորձում են հասկանալ, թե ինչ հանրային ռեակցիա կլինի:
Ինչպես հայտնի է, Հայաստանում գործող արևմտաթուրքական լրատվամիջոցները տարածել են, որ Ուկրաինայի նախագահը ժամանելու է Բաքու և Երևան: Բաքվից արդեն այդ լուրը կեղծ են որակել: Երևանը չի հաստատում ու չի հերքում այդ լուրը: Դա նշանակում է, որ թեման կա, բայց դեռ վերջնական հստակեցված չէ:
Ակնհայտ է, որ Զելենսկուն Հայաստան է ուղարկում Արևմուտքը, որպեսզի Հայաստանին վերջնականապես թշնամացնի Ռուսաստանի հետ: Թե ինչ կլինի դրանից հետո, Նիկոլի դրսի տերերին չի հետաքրքրում: Իրենց պետք է Ռուսաստանի համար խնդիր ստեղծել, ստեղծում են: Նիկոլի ձեռքերով: Հայաստանի հաշվին:
Եթե Զելենսկին եկավ Հայաստան, ապա դա նշան կլինի Ադրբեջանի համար, որ կարող է հարձակվել Հայաստանի վրա: Այսինքն՝ Զելենսկուն ընդունելը կլինի սադրանք Նիկոլի կողմից: Պատերազմի սադրանք: Նիկոլը դա գիտի, բայց դե դրսում պարտավորություններ ունի, պետք է կատարի: Իր կաշվի փրկության գինը Հայաստանն է: Ինքը հանգիստ վճարում է Հայաստանի գնով:

Приедет ли Зеленский в Армению: Пашинян провоцирует новую войну
Работавший в прошлом замминистра обороны по линии «маек, трусиков» и являющийся сейчас любимчиком Никола Пашиняна Гагик Мелконян заявил, что в случае приезда в Армению Зеленского они встретят его с радостью, так как не являются рабами России.
Согласно Николу, воровавший «майки, трусики» Гагик Мелконян должен выполнить функцию прощупывающего общественные настроения. Посредством него николовцы пытаются понять, какой будет реакция общества.
Как известно, действующие в Армении западно-турецкие СМИ распространили, что президент Украины посетит Баку и Ереван. Из Баку эту информацию уже опровергли. Ереван ни подтверждает, ни опровергает. Это, в свою очередь, означает, что есть тема, но нет окончательного решения.
Очевидно, что Запад отправляет Зеленского в Армению, чтобы окончательно рассорить ее с Россией. Что же будет после этого, внешних хозяев Никола не интересует. Им нужно создать проблемы для России, и они их создают. Руками Никола. За счет Армении.
Если Зеленский приедет в Армению, это будет сигналом для Азербайджана, что он может нападать на Армению. То есть прием Зеленского будет провокацией со стороны Никола. Провоцированием войны. Никол знает об этом, но у него есть внешние заказчики, поэтому он выполняет. Ценой спасения его шкуры является Армения. Он спокойно платит эту цену.