Հայաստանի դեմ հիբրիդային պատերազմ է մղվում։ Թշնամին կրակում է սահմանին ու սպանում մեր զինվորներին։ Ներսի թշնամին կրակում է տեղեկատվական ու քարոզչական դաշտում։
Ներսի թշնամին բազմաշերտ է։ Դրանք հայկական ազգանունով են հանդես գալիս։ Մեկը՝ արևմտամետի անվան տակ, մյուսը՝ քաղաքացիական ակտիվիստի, էն մեկը՝ վարչապետի։
Ներսի թշնամիների բանակը գլխավորում է Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա միտումնավոր փչացնում է Հայաստանի հարաբերությունները Իրանի ու Ռուսաստանի հետ։ Ամեն ինչ անում է, որպեսզի Ադրբեջանը հարձակվի Հայաստանի վրա, և մենք հերթական կորուստներն ունենանք։
Նիկոլը գիտի, որ կորուստներ են սպասվում և այդ կորուստները կարող են ի վերջո հանգեցնել պետականության կորստին։ Նա այդ ամենը գիտի, բայց աշխատում է դրսի տերերի օգտին՝ համաձայնելով օգտագործվել որպես հակառուսական ու հակաիրանական գործիք։ Դրա դիմաց Նիկոլին խոստացել են ապահով ապաստան։ Ենթադրաբար նաև հսկայական գումար։
Նիկոլի դրսի տերերին Հայաստանը չի հետաքրքրում։ Իրենք ուզում են Ռուսաստանին ու Իրանին վնասել։ Դրա համար Հայաստանը պետք է ընկնի Ալեքսեյ Նավալնու օրը, այսինքն՝ մեռնի։ Նիկոլին վերապահված է Հայաստանի անկումից հետո Նավալնու կնոջ դերը։ Նիկոլը պետք է Նավալնու քաղաքական պուտանկա կնոջ պես կեղծ արցունքներ թափի Հայաստանի անկումից հետո և այդ ամենի համար մեղադրի Ռուսաստանին։ Մի քիչ էլ՝ Իրանին։ Սա՛ է Նիկոլի դրսի տերերի ուզածը, որից օգտվելու են Թուրքիան ու Ադրբեջանը։
Ինչպես որ Սահակաշվիլին Վրաստանը քաշեց կռվի մեջ, հետո թռավ դուրս ու սկսեց դրսից աշխատել Ռուսաստանի դեմ, այնպես էլ Նիկոլին է վերապահված այդ դերը՝ դրսից օգտագործվողի դերը։
Ուկրաինայի նախագահ նշանակված Զելենսկուն դրա համար են ուղարկում Հայաստան։ Նիկոլի վզին դրել են, որ պետք է Զելենսկուն ընդունի, որպեսզի գժվացնի Ռուսաստանին։ Նիկոլը մի քիչ չեմուչում է անում ու պահանջում, որ Զելենսկին նաև Ադրբեջան մեկնի, որպեսզի բալանսը պահվի, բայց Ալիևը մերժում է դա։ Հիմա ճնշումը բացառապես Հայաստանի վրա է։ Նիկոլին ասում են, որ Զելենսկուն պետք է ընդունես և վե՛րջ, թե չէ իշխանությունդ կկորցնես, քո փոխարեն կբերենք մեկ այլ ավելի մեծ անբարոյականի վաստակի, ով ոչ թե ֆինտուֆլյուշկաներով հակառուսական գիծ կտանի, այլ զելենսկիաբար, սահակաշվիլիաբար։
Կգա՞ Զելենսկին, թե՞ ոչ, դեռ հստակ չէ։ Մեկ բան հստակ է՝ նրա այցի գինը լինելու է Հայաստանը կրակի մեջ գցելը, Ռուսաստանին այս տարածաշրջանում թուրք–ադրբեջանական տանդեմով փոխարինելը, Իրանին վնասելը։
Նիկոլը գիտի, թե ինչն ինչոց է, բայց պարտավորություններ է ստանձնել ու անում է այն, ինչ հրահանգել են դրսից։ Եթե Զելենսկին իրոք գա Հայաստան, ապա դա նշան է լինելու Ադրբեջանի համար, որ կարող է հարձակվել Երևանի վրա։
Նիկոլին հիմա արդեն գրիմ են անում, որպեսզի նա Հայաստանի անկումից հետո կեղծ սգավորի դեմքով հանդես գա, լացի Հայաստանի վրա, մեր երկրի մահվան համար մեղադրի Ռուսաստանին ու անձամբ Պուտինին։ Նավալնու կնոջ պես։
Հայ ժողովուրդն ու հատկապես իր քաղաքական վերնախավը դիտորդի պես հետևելո՞ւ են այս ամենին։
Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստվում է Նավալնու կնոջ դերին

Против Армении ведется гибридная война. Враг стреляет на границе и убивает наших солдат. Внутренний враг стреляет на информационном и пропагандистском поле.
Внутренний враг имеет множество обличий. Он выступает под армянскими фамилиями. Один – под видом прозападника, другой – гражданского активиста, третий – премьера страны.
Армию внутренних врагов возглавляет Никол Пашинян. Он намеренно портит отношения Армении с Ираном и Россией. Он делает всё, чтобы Азербайджан напал на Армению, и мы понесли очередные потери.
Никол знает, что ожидаются новые потери, которые в итоге могут привести к потере государственности. Он прекрасно об этом знает, но работает в интересах своих внешних хозяев, соглашаясь использоваться в качестве антироссийского и антииранского инструмента. Взамен Николу обещано надежное убежище. Предположительно, также огромная сумма.
Армения внешних хозяев Никола не интересует. Они хотят нанести вред России и Ирану. Для этого Армения должна удостоиться участи Алексея Навального, то есть умереть. Николу отведена роль супруги Навального после падения Армении. Никол должен будет проливать крокодиловы слезы, наподобие политической путаны – жены Навального, и обвинять во всём Россию. И немного Иран. Такого желание внешних хозяев Никола, которым воспользуются Турция и Азербайджан.
Точно так же, как Саакашвили втянул Грузию в войну, а затем сбежал и начал работать извне против России, так и Николу отведена аналогичная роль используемого извне.
Именно поэтому назначенного президентом Украины Заленского и направляют в Армению. На Никола возложили задачу приема Зеленского, чтобы взбесить Россию. Никол немного сопротивляется и требует, чтобы Зеленский посетил также Азербайджан – для поддержания баланса, но Алиев на это не соглашается. Сейчас давление оказывается исключительно на Армению. Николу говорят, что он должен принять Зеленского, и точка, иначе он потеряет свою власть, и на его место приведут еще большего сукиного сына, который будет проводить антироссийскую линию без всяких выкрутасов, то есть в стиле Зеленского, Саакашвили.
Приедет ли Зеленский, пока не ясно. Однако одно очевидно: ценой его визита будет удар по Армении, замена России в регионе турецко-азербайджанским тандемом, нанесение вреда Ирану.
Никол знает, что к чему, но взял на себя обязательства и делает то, что ему приказали извне. Если Зеленский действительно приедет в Армению, то это будет сигналом для Азербайджана, что он может нападать на Ереван.
Никола уже сейчас гримируют для роли псевдооплакивающего Армению после ее падения, обвиняющего во всем Россию и лично Путина. Подобно жене Навального.
Армянский народ и в особенности его политическая элита будет следить за всем этим в роли наблюдателя?
Никол Пашинян готовится к роли жены Навального