«Ինֆարկտ» նախնական ախտորոշմամբ Գալեյանը տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք
Հայրենակիցներ, վերջին դատական նիստով Գարիկ Գալեյանի խափանման միջոցի ժամկետը երկարաձգելուց և դրանով իսկ նրան Եռաբլուր զինվորական պանթեոն այցելելն արգելելուց հետո, Գարիկ Գալեյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատացել է:
Երեկ առավոտյան, «ինֆարկտ» նախնական ախտորոշմամբ Գալեյանը տեղափոխվել է «Աստղիկ» ԲԿ և ներկայումս գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:
Առողջական վիճակն այն աստիճան ծանր է, որ առժամանակ հնարավոր չէ վիրահատական միջամտություն կատարելը:

Отец погибшего героя Гарик Галеян госпитализирован с диагнозом «инфаркт»
Гарик Галеян, отец погибшего в 44-дневной войне Мхитара Галеяна, госпитализирован с диагнозом «инфаркт». Об этом сообщила общественная организация «Зов сыновей»
Отмечается, что его состояние резко ухудшилось после заседания суда, на котором ему продлили домашний арест, лишив его возможности посещать могилу сына.
Отметим также, что арест продлил судья Масис Мелконян, известный своей политизированностью и предвзятостью. Масис Мелконян еще 3 месяца назад был членом совета партии «Республика» (входит в коалицию с правящим «Гражданским договором»).