Ալիևը ևս մեկնել է Մյունխեն․ նախապես Փաշինյանի և Ալիևի այցերի մասին չէր հայտարարվել
Այսօր՝ փետրվարի 2-ի առավոտյան ՀՀ կառավարության լրատվականը հաղորդագրություն տարածեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ փետրվարի 16-18-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Մյուխեն:
Կառավարությունից հայտնում են, որ Ն. Փաշինյանը կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը:
Մյունխեն է մեկնել նաև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Նշենք, որ այս այցերի մասին ո՛չ հայկական, ո՛չ ադրբեջանական կողմը նախապես հաղորդագրություն չէր տարածել։
Ի դեպ, Մյունխենի համաժողովի շրջանակներում Իլհամ Ալիևը հանդես կգա ելույթով, մինչդեռ Հայաստանի վարչապետի համար ելույթ նախատեսված չէ։

Состоится ли в Мюнхене встреча Пашинян-Алиев?
Сегодня, 16 февраля, пресс-служа Правительства РА распространила сообщение о том, что Никол Пашинян отправился с супругой в Мюнхен, где 16-18 февраля примет участие в официальной церемонии открытия Мюнхенской конференции по безопасности, а также проведет ряд двусторонних встреч с зарубежными коллегами.
В Мюнхен также отправился президент Азербайджана Ильхам Алиев. Кстати, в рамках Мюнхенской конференции Ильхам Алиев выступит с речью, в то время как выступление Пашиняна не предусмотрено. У Никола Пашиняна намечены лишь встречи.