Արտակ Բուդաղյանը նշանակվել է Զորքերի միացյալ խմբավորման հրամանատար, Արթուր Երոյանը` ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալ
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի՝ փետրվարի 13-ի հրամանագրով՝ Արտակ Բուդաղյանը նշանակվել է Զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատար։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի.
Արտակ Բուդաղյանին նշանակել Զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատար»,-նշված է փաստաթողթում:
Նույն օրը մեկ այլ հրամանագրով էլ ՀՀ նախագահը ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալ է նշանակել Արթուր Երոյանին․ «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի.
Արթուր Երոյանին նշանակել Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ՝ ազատելով Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի պետի պաշտոնից»:
Մինչ այս, ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով՝ Կամո Քոչունցն ազատվել էր ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից։

Артур Ероян назначен заместителем начальника Генштаба ВС, Артак Будагян – командующим объединенной группировкой войск
Артур Ероян назначен заместителем начальника Генерального штаба ВС Армении, он был освобожден от должности начальника Военной академии имени В. Саргсяна.
Ранее Камо Кочунц был освобожден от должности первого заместителя начальника Генерального штаба ВС Республики Армения.
Артак Будагян назначен командующим объединенной группировкой войск (сил). Указ подписал президент Армении.
«На основании предложения премьер-министра в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции, а также частью 1 статьи 35.1 и пунктом 1 части 1 и статьи 37 Закона «О военной службе и статусе военнослужащих» Назначить Артака БУДАГЯНА командующим объединенной группировкой войск (сил)», – говорится в указе.