«Դուխով» իշխանությունը վախեցավ ժողովրդական ցասումից
Ինչպես հայտնի է, Երևանի ոչ լեգիտիմ իշխանությունը գիշատչական ու հակաժողովրդական նախագիծ էր ներկայացրել՝ քաղաքային տրանսպորտի թանկացման նպատակով:
Այսօր պարզվեց, որ «դուխով» իշխանությունը, վախենալով ժողովրդական ցասումից, հետ է քաշել իր որոշումը՝ իբր լրամշակելու համար: Նրանք այդ քայլով խոստովանել են, որ «օդից վերցրած» որոշումներ են կայացնում, միայն թանկացումներ են բերում ու անգրագետ են կառավարում:
«Մայր Հայաստանը» հետևողական է լինելու այս հարցում, մենք մեր առաջարկներն ու մոդելն ունենք քաղաքային տրանսպորտի վերաբերյալ: Այդ մոդելը մենք կներկայացնենք հանրության դատին և կապացուցենք, որ հնարավոր է ունենալ արժանապատիվ ուղևորափոխադրում, բարեփոխված տրանսպորտային համակարգ և էժան գներ: Քաղաքային տրանսպորտը սոցիալական ծրագիր է և չպետք է դիտարկվի որպես քաղաքացիներից փող կլպելու ոլորտ:
Ժողովուրդ ջան, միասնական ջանքերով մենք կարող ենք ամեն ինչի հասնել, այդ թվում՝ ամբողջական իշխանափոխության, ինչը անվտանգության, խաղաղության և բարեկեցիկ կյանքի ապահովման գլխավոր նախապայմանն է:

«Духовитая» власть испугалась народного гнева
Как известно, нелегитимная власть Еревана представила хищнический и антидемократический проект с целью повышения тарифов на городской транспорт.
Сегодня выяснилось, что «духовитая» власть, испугавшись народного гнева, отозвала свое решение, якобы, на доработку. Этим своим шагом они признались, что принимают «взятые с потолка» решения, приносят только подорожания и осуществляют безграмотное управление.
«Мать Армения» будет последовательна в этом вопросе: у нас есть наши предложения и модель касательно сферы городского транспорта. Мы представим эту модель на суд общественности и докажем, что можно добиться достойных пассажироперевозок, реформированной транспортной системы и низких цен. Городской транспорт – социальная программа, и он не должен рассматриваться в качестве сферы обогащения за счет граждан.
Дорогой народ, совместными усилиями мы можем добиться всего, в том числе полной смены власти, которая является главным предусловием для обеспечения безопасности, мира и благоденствия.