Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Նարե Հայրապետյանը (Նարե Սոսե) դիմել է ոստիկանություն՝ հաղորդում տալով հանցագործության մասին։
Ըստ Նարե Սոսեի՝ հունվարի 15-ին՝ ժամը 09։30-ի սահմաններում, Թոթովենց փողոցից իրեն անհայտ անձինք ստիպողաբար նստեցրել են անհայտ մակնիշի ավտոմեքենա, փակել են աչքերը, ապա տեղափոխել իրեն անծանոթ վայր, որտեղ ինքը հանդիպել է 60-65 տարեկան տղամարդու հետ։
Նարեն պատմում է, որ այդ տղամարդն իր քաղաքական գործունեությամբ պայմանավորված զրույց է ունեցել իր հետ, ինչից հետո նույն անձինք նույն ձևով իրեն տարել են Երևանի կենտրոն, իջեցրել մեքենայից և հեռացել։
Նարե Հայրապետյանը պատմում է, որ իրեն զգուշացրել են «չափերի մեջ մնալ», սպառնալիքներ են հնչեցրել։
Եթե դիտարկելու լինենք Նարե Սոսեի հանրային գործունեությունը, ապա Երևանի ավագանիում և տեղեկատվական դաշտում նա աչքի է ընկնում կոշտ գնահատականներով՝ Նիկոլ Փաշինյանի, ՔՊԿ–ի քույրիկ կուսակցության՝ «Հանրապետության» և Դոգի հասցեին։
Նարե Սոսեն այն մարդն է, ով կոտրեց Դոգի հայհոյանքներից հուշտ լինողների վախերը։ Դոգի նիկոլական դեմքը պատռողներից առաջինը Նարե Սոսեն էր (և ընդհանրապես «Մայր Հայաստանը» Դոգի նիկոլական էությունն ամբողջությամբ հանրայնացրեց)։
Նարեն իր կոշտ լեզվով և համարձակ կեցվածքով նաև տեղը դրեց մասնագիտությամբ Վազգեն Սարգսյանի եղբայր աշխատող Արամի կուսակցության «Ծերեթելու Անիին»։ Ահա այս ուղղություններով է Նարեն քննադատական խոսք հնչեցրել։
Իրավապահները պետք է շտապ բացահայտեն այս հանրային հնչեղություն ունեցող դեպքը։ Թեև նիկոլական իրավապահներից ի՞նչ ակնկալես։
Հ․Գ․ Մեր տեղեկություններով՝ Նարե Սոսեն, խուսափելու համար ճնշումներից, լքել է Հայաստանը և այս պահին գտնվում է Ռուսաստանում։
Ով է Նարե Սոսեն և ինչ է տեղի ունեցել նրա հետ

Член фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана Наре Айрапетян (Наре Сосе) обратилась в полицию с заявлением о преступлении.
Согласно заявлению, 15-го января в районе 9:30 на улице Тотовенц неизвестные лица принудительно посадили ее в машину, завязали глаза и увезли в незнакомое место, где она встретилась с мужчиной 60-65 лет.
Как рассказала Наре, этот мужчина провел с ней беседу в связи с ее политической деятельностью, после чего те же люди точно так же доставили ее в центр Еревана, высадили из машины и уехали.
Наре Айрапетян отмечает, что ее предупредили «оставаться в своих рамках», и озвучили угрозы.
Если обратиться к общественной деятельности Наре Сосе, то в мэрии Еревана и на информационном поле она выделяется своими жесткими оценками в адрес Никола Пашиняна, сестринской для «Гражданского договора» партии «Республика» и известного по прозвищу «Дог» Вардана Гукасяна.
Наре Сосе – человек, сломивший страхи тех, кто опасался похабной ругани «Дога». Одной из первых, кто сорвал с «Дога» маску и показал его николовское лицо была именно Наре Сосе (да и в целом, «Мать Армения» полностью разоблачила николовскую сущность «Дога»).
Своим жестким лексиконом и смелым поведением она поставила на место «Ани с Церетели» из партии Арама, работающего братом Вазгена Саркисяна. Именно в этих направлениях Наре и озвучивала свою критику.
Правоохранители в срочном порядке должны раскрыть этот резонансный случай. Хотя, чего можно ожидать николовских правоохранителей?
P.S. По нашей информации, во избежание возможного давления Наре Сосе покинула Армению и сейчас находится в России.
Кто такая Наре Сосе и что с ней произошло