Փաշինյանի «հուժկու» պատասխանը Ալիևին. լռությունը համաձայնության նշան է
Իլհամ Ալիևի հակահայկական հայտարարությունից հետո Նիկոլ Փաշինյանը քար լռություն է պահպանում: Կա՛մ վախեցել է, կա՛մ համաձայն է նրա հետ: Իրականում հա՛մ վախեցած է, հա՛մ համաձայն է: Վախեցել է, որ կարող է աթոռը կորցնել և համաձայն է, քանզի Նիկոլը միշտ է համաձայն Ալիևի հետ: Վերջինս իր ուզածին միշտ հասել է Փաշինյանի օգնությամբ:
Սա այն դեպքն է, երբ լռությունը համաձայնության նշան կարելի է համարել: Իսկ դա նշանակում է, որ ՀՀ քաղաքացիներին կրկին փորձել են վերջին ամիսներին խաբել, մոլորեցնել, փափուկ բարձ դնել գլխների տակ, թե բա՝ մոտ ենք Ադրբեջանի հետ խաղաղ համաձայնությանը, միջանցքի հարց չկա:
Ալիևի խոսքերից պարզ դարձավ, որ Բաքվի ախորժակն ուտելիս բացվել է: Այդպես էլ պետք է լիներ: Արցախը Նիկոլի օգնությամբ կուլ տալուց հետո Ալիևն արդեն անցել է «Արևմտյան Ադրբեջան» ծրագրի իրականացմանը: Սկզբի համար 4 գյուղ ու 4 «անկլավ» է պահանջում:
Ուշագրավ է, որ այսքանից հետո էլ նիկոլական իշխանությունը կրկին փորձում է խաբել ու Ալիևի համար փաստաբանություն անել: Տխրահռչակ Անդրանիկ Քոչարյանի միջոցով հայ ժողովրդին ուզում են համոզել, որ Ալիևը ռազմատենչ ու ՀՀ-ին կապիտուլյացիայի տանող հայտարարություններ է արել ... Ադրբեջանի ներքին լսարանի համար, քանզի այնտեղ ընտրություններ են սպասվում: Դա, իհարկե, սուտ է: Ալիևը միշտ է այդպես խոսել ու ՀՀ-ի նկատմամբ չի թաքցրել իր նկրտումները:
Նիկոլենք էլ լավ գիտեն այդ մասին, բայց լռում են: Լռությանը զուգահեռ Փաշինյանը «հուժկու» պատասխան տվեց Ալիևին: Նա մեկ ժամվա ընթացքում աշխատանքից ազատեց ու կրկին նույն պաշտոնին նշանակեց ԱԱԾ ղեկավար Աբազյանին: Հիրավի «հուժկու» պատասխան Ալիևի հայտարարությանը: Ու եթե սրան ավելացնում ենք «ցնցուղ և սանտեխնիկ» օպերացիան, ապա կղկղանքային պատկերն ամբողջական է դառնում: ՀՀ-ն դուրս չի գա այս վիճակից, քանի դեռ Նիկոլն է իշխանության:
Հ.Գ. Նիկոլ Փաշինյանն առանց դաշնակիցների թողեց Հայաստանը, ներսից թուլացրեց մեր երկիրը և հնարավորություն տվեց Ալիևին լկտիանալ: Հիմա, ինչպես միշտ, իրեն մնում է միակ գործիքը՝ սուտը: Բայց հնարավոր չէ երկար ժամանակ մի ամբողջ ժողովրդի խաբել:

«Мощный» ответ Пашиняна Алиеву: молчание – знак согласия
После антиармянских заявлений Ильхама Алиева Никол Пашинян хранит гробовое молчание. Он или испугался, или согласен с ними. В реальности – и испугался, и согласен. Боится, что может потерять свое кресло, и согласен, так как Никол всегда согласен с Алиевым. Последний же всегда добивался своих целей с помощью Пашиняна.
Это тот случай, когда молчание можно считать знаком согласия. А это означает, что граждан РА последние месяцы снова пытались обмануть и оболванить, будто, мы близки к подписанию мирного соглашения с Азербайджаном, и вопроса коридора не стоит.
Из слов Алиева стало понятно, что аппетит Баку лишь распалился. Так и должно было быть. После захвата Арцаха с помощью Никола Алиев перешел к реализации плана «Западный Азербайджан». Для начала он потребовал 4 села и 4 «анклава».
Примечательно, что николовская власть после этого снова пытается обманывать и заниматься адвокатством для Алиева. Посредством печально известного Андраника Кочаряна армянский народ хотят убедить, что Алиев делает воинствующие и направленные на капитуляцию РА заявления… для азербайджанской аудитории, поскольку там предстоят выборы. Конечно же, это – ложь. Алиев делал подобные заявления всегда, не скрывая своих притязаний в отношении РА.
Николовцы тоже прекрасно знают об этом, но молчат. На фоне этого молчания Пашинян дал Алиеву «мощный» ответ, в течение часа уволив и переназначив Абазяна на пост главы СНБ Армении. Воистину «мощный» ответ на заявления Алиева. И если прибавить к этому операцию «душ и сантехник», то картина прискорбности всего происходящего станет целостной. РА не выйдет из этого состояния, пока Никол является властью.
P.S. Никол Пашинян оставил Армению без союзников, ослабил страну изнутри и дал Алиеву возможность обнаглеть. Сейчас же у него, как всегда, остался единственный инструмент – ложь. Однако постоянно обманывать весь народ невозможно.