Ո՛Չ ԹԱԼԱՆԻՆ․ դեկտեմբերի 26-ին բողոքի ակցիա՝ Երևանի քաղաքապետարանի մոտ
Երևանի իշխանությունները՝ ՔՊԿ+«Հանրապետություն» կոալիցիան, որոշել են կտրուկ թանկացնել մի շարք տեղական տուրքեր և վճարներ: Խոսքը միայն տխրահռչակ կարմիր կետագծերով առանձնացված ավտոկայանատեղիների ավելի քան 13 անգամ թանկացման մասին չէ: Ֆինանսական բեռ են ուզում ավելացնել բիզնեսի տարբեր տեսակների վրա ևս:
Սպասվող թանկացումներն ու թալանը կանխելու համար «Մայր Հայաստանը» դեկտեմբերի 26-ին, առավոտյան ժամը 9։00-ին քաղաքացիներին հրավիրում է Երևանի քաղաքապետարանի շենքի մուտքի մոտ՝ բողոքի ակցիա իրականացնելու:

«Нет грабежу»: 26 декабря пройдет акция протеста у мэрии Еревана
Власти Еревана в лице коалиции «Гражданский договор» + «Республика» решили резко повысить ряд местных пошлин и сборов. Речь не только о 13-кратном повышении стоимости печально известных красных парковочных мест. Они хотят увеличить финансовое бремя для малого и среднего бизнеса.
Для предотвращения подорожаний и грабежа «Мать Армения» 26-го декабря в 09:00 приглашает граждан на акцию протеста у здания мэрии Еревана.