Նիկոլ Փաշինյանն աղետ է բերել ու բերում մեր պետության, հայ ժողովրդի գլխին։ Դա հանցագործություն է։
Նիկոլի ամեն մի հանցագործություն բերում է նոր՝ ավելի մեծ հանցագործություն անելու անհրաժեշտության։ Դրա համար են սրա երկարաշունչ ասուլիսները, հարցազրույցները, կադրային նշանակումները, ՏԻՄ–երի զավթումը և այլն։ Նա իր կաշին է ուզում փրկել, ու իրեն հանցակիցներ են պետք։ Այդ հանցակիցներին նա նախ ուզում է դարձնել գաղափարակիցներ։
Նիկոլական գաղափարախոսության հիմնական կետերն են՝
–Ղարաբաղյան շարժումը եղել է հանուն ոչնչի,
–Արցախի գոյությունը խոչընդոտել է Հայաստանի Հանրապետության կայացմանն ու զարգացմանը,
–Արցախի խնդիրը ռուսներն են փաթաթել մեր վզին, որպեսզի կախվածության մեջ պահեն ՀՀ–ին, և եթե ուզում ենք ինքնիշխան լինել, ապա պետք է Արցախից ազատվել,
–մեր բնական դաշնակիցը, ավելի ճիշտ՝ տերը, Թուրքիան է,
–որպեսզի ինտեգրվենք լուսապայծառ Արևմուտքին, պետք է թշնամանանք Ռուսաստանի հետ ու կապերը խզենք Իրանից։
Այս կետերից յուրաքանչյուրը մեծագույն բլեֆ է և մեր պետականությանը սպառնացող վտանգ է պարունակում իր մեջ, բայց Նիկոլն ուզում է սա ուտացնել իրեն հավատացող փոքրաթիվ զանգվածին։ Բայց նույնիսկ այդ զանգվածին չի կարողանում հիմնավորել, որ եթե նույնիսկ ինքը ճիշտ է և Արցախը չլուծարվելու շանս չուներ դեռևս նախորդ դարում ընդունված որոշումներով, ապա ինչո՞ւ հազարավորների գլուխը կերավ՝ «Հաղթելու ենք» կարգախոսի ներքո։
Նիկոլը մի ծայրահեղությունից ընկել է մյուս ծայրահեղության մեջ։ Նա սկզբում Տիգրան Մեծ էր խաղում։ Հիմա դարձել է Պետրոս Գետադարձ, կամ՝ ավելի վատը։ Նա հանցագործ է։ Կերավ Արցախի գլուխը, հիմա Հայաստանինն է ուտում ու հանցակիցներ է փնտրում՝ հայաստանցի–ղարաբաղցի սուր հակադրություն հրահրելով, հակառուսական ու հակաիրանական քաղաքակություն վարելով, Հայաստանն աշխարհաքաղաքական խաղերի մանրադրամ դարձնելով։
Նիկոլին իշխանությունից վռնդելը մեր երկրի գոյությունն ապահովելու թիվ մեկ նախապայմանն է։
Նիկոլ Փաշինյանը հանցակիցներ է փնտրում

Никол Пашинян принес и продолжает приносить бедствия армянскому народу. Это – преступление.
Каждое преступление Никола приводит к необходимости нового, еще большего преступления. Именно на это и направлены его продолжительные пресс-конференции, интервью, кадровые решения, захват органов местного самоуправления и т.д. Он хочет спасти свою шкуру, и ему нужны соучастники. Этих соучастников он для начала хочет сделать своими единомышленниками.
Основными положениями николовской идеологии являются:
– Карабахское движение было во имя ничего,
– существование Арцаха препятствовало становлению и развитию Республики Армения,
– проблему Арцаха нам навязали русские, чтобы держать РА в зависимости, и если хотим быть суверенными, то нужно избавиться от Арцаха,
– нашим естественным союзником, вернее – хозяином, является Турция,
– чтобы интегрироваться в светлый Запад, нам нужно стать враждебными к России и разорвать связи с Ираном.
Каждый из этих пунктов – большой блеф, содержащий в себе угрозу нашей государственности, но Никол хочет навязать их верящей ему немногочисленной массе. Однако и этой массе он не может обосновать то, что если даже он прав, и Арцах не имел шансов не быть расформированным из-за принятых в прошлом веке решений, тогда почему он погубил тысячи человек под лозунгом «Мы победим»?
Никол впал из одной крайности в другую. Сначала он заигрывал в Тиграна Великого. Сейчас он стал Петросом Гетадарцем или еще хуже. Он – преступник. Он погубил Арцах, сейчас принялся за Армению и ищет соучастников преступления, провоцируя противопоставление жителей Армении и Арцаха, проводя антироссийскую и антииранскую политику, превращая Армению в разменную монету в геополитических играх.
Отстранение Никола от власти – главное предусловие обеспечения существоания нашей страны.
Никол Пашинян ищет соучастников преступления