Ո՛Չ ԹԱԼԱՆԻՆ․ «Մայր Հայաստանն» իրականացնելու է իրազեկման ու բողոքի ակցիաներ
Երևանի իշխանությունները՝ ՔՊԿ+«Հանրապետություն» կոալիցիան, որոշել են կտրուկ թանկացնել մի շարք տեղական տուրքեր և վճարներ: Խոսքը միայն տխրահռչակ կարմիր կետագծերով առանձնացված ավտոկայանատեղիների ավելի քան 13 անգամ թանկացման մասին չէ: Ֆինանսական բեռ են ուզում ավելացնել փոքր ու միջին բիզնեսի տարբեր տեսակների վրա:
«Մայր Հայաստանը» դեմ է այդ մոտեցմանը և դեկտեմբերի 19-ից Երևանում իրականացնելու է իրազեկման ու բողոքի ակցիաներ: Ակցիաները կլինեն ամենօրյա և կիրականացվեն մայրաքաղաքի տարբեր հատվածներում:
Դեկտեմբերի 19-ին ակցիան կմեկնարկի Սարյանի պուրակից, ժամը 13:30-ին: «Մայր Հայաստան» խմբակցության ավագանու անդամները ՀՀ քաղաքացիներին մանրամասն կտեղեկացնեն, թե ինչ նոր բեռ է ավելացվում ավտովարորդների ու բիզնեսով զբաղվողների վրա: Կներկայացվեն մեր անելիքները՝ թանկացումներն ու թալանը կանխելու համար: Լրատվամիջոցներին հրավիրում ենք լուսաբանման:

Нет разграблению: «Мать Армения» проведет акции протеста и информирования
Власти Еревана в лице коалиции «Гражданский договор» + «Республика» решили резко повысить ряд местных пошлин и сборов. Речь не только о 13-кратном повышении стоимости печально известных красных парковочных мест. Они хотят увеличить финансовое бремя для малого и среднего бизнеса.
«Мать Армения» выступает против этого, и с 19-го декабря проведет в Ереване акции протеста и информирования. Акции будут носить ежедневный характер и будут проводиться в различных районах столицы.
19-го декабря в 13:30 стартует акция от сквера Сарьяна. Члены Совета старейшин Еревана от фракции «Мать Армения» подробно представят гражданам РА, какое новое финансовое бремя ожидает автовладельцев и представителей малого и среднего бизнеса. Будут представлены также наши шаги по пресечению подорожаний и разграбления. Приглашаем представителей СМИ для освещения.