ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստում որոշվել է Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում առաջադրել Տարոն Մարգարյանին։ Անշուշտ, դա ձևական պրոցեդուրա էր, քանի որ քաղաքապետի նշանակման հարցն արդեն լուծվել էր նախագահականում։
Թեև ըստ օրենսդրության համայնքի ավագանին պետք է իր կազմից ընտրի մայրաքաղաքի ղեկավարին, բայց հաշվի առնելով Երևանի ավագանու նոմինալ դերակատարումը՝ կարելի է վստահաբար պնդել, որ Տ. Մարգարյանը կդառնա քաղաքապետ։
Տարոն Մարգարյանը նշանակվեց

На заседании исполнительного органа РПА было решено выдвинуть на должность мэра Еревана Тарона Маргаряна. Безусловно, это была формальная процедура, поскольку вопрос назначения градоначальника был решен в президентской резиденции.
Хотя, согласно законодательству, Совет старейшин общины должен выбрать мэра столицы из своего состава, но учитывая номинальный характер деятельности Совета старейшин Еревана, можно с уверенностью утверждать, что новым мэром станет Т. Маргарян.
Тарон Маргарян назначен