Ո՞րն է Ալեն Սիմոնյանի ու մյուս ՔՊԿ-ականների հայրենիքը (տեսանյութ)
Ալեն Սիմոնյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ կրկնել է Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերը՝ հայտարարելով, որ իրենք բազմիցս են ասել, որ ճանաչում են Լեռնային Ղարաբաղն Ադրբեջանի մաս: Ալենը դա ասում էր այնպիսի էնտուզիազմով և այնպիսի հպարտությամբ, ինչպիսի էնտուզիազմով ու հպարտությամբ ինքն ու իր ընկերներն էին մի ժամանակ հայտարարում, որ Աղդամն իրենց հայրենիքն է ու «Արցախը Հայաստան է, և վե՛րջ»:
Տեղին է հիշեցնելը նաև, որ 2021թ. ԱԺ արտահերթ ընտրություններին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ ՔՊԿ-ն, մասնակցում էր Արցախի ինքնորոշման իրավունքը պաշտպանելու, «Անջատում՝ հանուն փրկության» բանաձևին կողմ լինելու, Շուշին ու Հադրութը դեօկուպացնելու մասին թեզերով:
2022թ. հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում Նիկոլ Փաշինյանը ճանաչեց Արցախն Ադրբեջանի մաս՝ դրանով իսկ խաբելով իր ընտրողներին, Ադրբեջանին հնարավորություն տալով պաշարելու և հետագայում հայաթափելու Արցախը:
Հիմա սրանք հայտարարում են, որ իրենց հայրենիքը 29.800 քառակուսի կիլոմետրանոց Հայաստանի Հանրապետությունն է: Դա նշանակում է, որ 29.800 քառակուսի կիլոմետրանոց ՀՀ-ին վտանգ է սպառնում, քանզի իրենց ասածները միշտ հակառակ նշանով են կյանքի կոչվում:
Ասացին՝ «Արցախը Հայաստան է, և վե՛րջ» ու ... տվեցին Արցախի վերջը: Այժմ էլ ասում են՝ «Հայաստանի Հանրապետությունը 29.800 քառակուսի կիլոմետր է, և վե՛րջ»՝ զուգահեռաբար «կադաստրի թուղթ» մուրալով Ադրբեջանից: Այն Ադրբեջանից, որը Հայաստանը համարում է «Արևմտյան Ադրբեջան», իսկ Երևանը՝ «Էրիվան»: Քանի դեռ սրանք իշխանության են, Ադրբեջանի բոլոր պահանջներն ի կատար են ածվում ու ածվելու: Ուստի՝ ՔՊԿ-ին հեռացնելն ազգային անվտանգության խնդիր է:
Ալենի, Նիկոլի ու ՔՊԿ-ական կարկառունների համար հայրենիքը ոչ թե պետությունն է, այլ պետության հաշվին սեփական կաշվի համար տեղ ապահովագրելը, թեկուզև՝ Թուրքիայում:
Հ.Գ. ԱԺ խորհրդարանական մեծամասնությունը լեգիտիմ չէ, քանզի խաբել է ժողովրդին, հետևաբար՝ այս խորհրդարանը պետք է լուծարվի, լինեն խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններ և ՔՊԿ-ն վռնդվի պետական կառավարման համակարգից:

Какова родина Алена Симоняна и остальных ГД-аевцев? (видео)
Во время встречи с журналистами Ален Симонян повторил слова Никола Пашиняна, заявив, что они неоднократно говорили, что признают Нагорный Карабах частью Азербайджана. Ален делал это с точно такими же энтузиазмом и гордостью, с какими он и его друзья в свое время заявляли, что Агдам – это их родина и «Арцах – это Армения, и точка».
Уместно напомнить также, что во внеочередных парламентских выборов 2021-го партия «Гражданский договор» (ПГД) участвовала с тезисами об отстаивании права Арцаха на самоопределение, о формуле «Отделение ради спасения», о деоккупации Шуши и Гадрута.
6-го октября 2022-го в Праге Никол Пашинян признал Арцах частью Азербайджана, обманув тем самым своих избирателей и предоставив Азербайджану возможность осадить Арцах и изгнать впоследствии оттуда местных армян.
Сейчас они заявляют, что их родиной является Республика Армения площадью в 29.800 кв. км. Это означает, что РА площадью в 29.800 кв. км находится под угрозой, так как их слова всегда реализуются с противоположным смыслом.
Сказали «Арцах – это Армения, и точка» и… поставили точку в его нынешнем существовании. Сейчас говорят «Республика Армения составляет 29.800 кв. км, и точка», параллельно выпрашивая «кадастровую бумагу» у Азербайджана. Того самого Азербайджана, который считает Армению «Западным Азербайджаном», а Ереван – «Эриваном». Пока эти у власти, все требования Азербайджана выполняются и продолжат выполняться. Следовательно, отстранение ПГД от власти – вопрос национальной безопасности.
Для Алена, Никола и ярких представителей ПГД родиной является не государство, а обеспечение своей шкуры за счет государства, пусть даже в Турции.
P.S. Парламентское большинство НС нелегитимно, так как обмануло народ. Следовательно, этот парламент должен быть распущен, должны состояться новые выборы, а ПГД – изгнана из системы государственного управления.