Այսօր բացվել է «Մայր Հայաստան» շարժման՝ Շենգավիթ համայնքի տարածքային կառույցը։ Այն գտնվում է Արտաշիսյան 44/5 հասցեում։
Բացման արարողության ժամանակ ճեպազրույցով հանդես է եկել «Մայր Հայաստան» շարժման առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը։
Նա հայտարարել է Երևանի ավագանու մանդատից հրաժարվելու մասին և խոսել «Մայր Հայաստան» շարժման հետագա անելիքներից։
Անդրանիկ Թևանյան․ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի համար նախատեսել է Արցախի ճակատագիրը (տեսանյութ)

Андраник Теванян: «Никол Пашинян готовит для Армении участь Арцаха» (видео)
Сегодня открылась территориальная структура движения «Мать Армения» в административном округе Шенгавит, которая будет действовать по адресу Арташисян 44/5.
В ходе церемонии открытия лидер движения «Мать Армения» Андраник Теванян дал пресс-конференцию и ответил на вопросы журналистов.
В ходе выступления он заявил об отказе от своего мандата в Совете старейшин Еревана и коснулся дальнейших шагов движения «Мать Армения».