Լևոն Քոչարյանը ՀՀ ԱԺ պատգամավորի մանդատ ստացավ (տեսանյութ)
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօր նիստ էր նշանակել։ Օրակարգում երկու հարց էր՝ ԱԺ պատգամավորի մանդատ տրամադրելու արձանագրության կազմում և Երևանի ավագանու անդամի մանդատ տրամադրելու արձանագրության կազմում։
Աժ «Հայաստան» խմբակցությունից մանդատը տրամադրվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կրտսեր որդուն՝ Լևոն Քոչարյանին, որը պահվում է անազատության մեջ։

Центральная избирательная комиссия (ЦИК) сегодня провела заседание. В повестке дня было 2 вопроса: составление протокола о предоставлении мандата депутату НС и протокол о предоставлении мандата члену Совета старейшин Еревана.
Отметим, депутатский мандат получил член фракции «Армения» Левон Кочарян, который находится под стражей.
Левон Кочарян получил депутатский мандат (видео)