Հենց նոր Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը հայտարարեց իր հրաժարականի մասին՝ պատճառաբանելով այն այլ աշխատանքի անցնելով։
«7օր»–ը ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովից փորձել է ճշտել՝ ինչպես է նա վերաբերվում այս որոշմանը։
Մեզ հետ զրույցում նա ասել է, որ հարգում է Կարեն Կարապետյանի ցանկացած որոշում, այդ թվում՝ հրաժարականի վերաբերյալ։
Հարցին՝ ո՞ւմ կցանկանար տեսնել քաղաքապետ, Էդուարդ Շարմազանովը պատասխանել է, որ պաշտոնյան ցանկություններով չի նշանակվում։
–Դա պետք է քննարկվի կուսակցությունում, քանի դեռ չի քննարկվել, ես կոռեկտ չեմ համարում որևէ մեկնաբանություն տալը,–ասել է նա։
ՀՀԿ–ում դեռ չի քննարկվել նոր քաղաքապետի նշանակման հարցը

В РПА пока не обсуждался вопрос о назначении нового мэра Еревана
Немногим ранее в эксклюзивном интервью «Armnews» мэр Еревана Карен Карапетян прокомментировал причины своей отставки. По его словам, он подал прошение об отставке по личным мотивам, и в связи с переходом на новую работу.
«7or» попытался уточнить у пресс-секретаря фракции РПА Эдуарда Шармазанова, как он относится к этому решению.
В беседе с нами он отметил, что уважает любое решение столичного мэра, в том числе и относительно своей отставки.
На вопрос о том, кого бы он пожелал увидеть на должности мэра Еревана, Шармазанов ответил, что официальное лицо назначается не по желаниям.
«Это должно быть обсуждено в кругах партий, и пока этот вопрос не был обсужден, я не считаю корректным делать какие-либо комментарии», - заявил он.