Ղարաբաղյան զարգացումներից հետո Ադրբեջանի վարչապետն ու Նիկոլ Փաշինյանն առաջին անգամ դեմ առ դեմ հանդիպել են
Ղարաբաղյան զարգացումներից հետո Ալի Ասադովը և Նիկոլ Փաշինյանն առաջին անգամ դեմ առ դեմ հանդիպել են Թբիլիսիում։ Այս մասին գրում է Վրացական «Իմեդի» հեռուստաընկերությունը։
Հանդիպումն անցկացվել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի ղեկավարությամբ։ Հայաստանի և Ադրբեջանի պաշտոնյաները մի քանի ժամ դեմ առ դեմ քննարկել են երկու երկրների միջև հակամարտությունը։
Վրաստանի վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Թբիլիսիի Մետաքսի ճանապարհի ֆորումին մասնակցող պատվիրակությունների ղեկավարների պատվին տրվել է գալա ընթրիք։
Թբիլիսիի «Մետաքսի ճանապարհի» ֆորումն անցկացվում է վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հովանու ներքո։ Ֆորումին մասնակցում են ավելի քան 2000 պատվիրակներ աշխարհի շուրջ 60 երկրներից։

Пашинян в Грузии встретился с премьером Азербайджана
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили принял глав делегаций, участвующих в «Тбилисском форуме Шелкового пути», на гала-ужине, организованном в их честь. Об этом сообщает пресс-служба кабмина Грузии.
«Тбилисский форум Шелкового пути» проходит под патронажем премьер-министра Ираклия Гарибашвили. В форуме участвуют около 2000 делегатов из 60 стран мира.
По информации СМИ, премьер-министры Армении и Азербайджана Никол Пашинян и Али Асадов при посредничестве главы правительства Грузии Ираклия Гарибашвили провели встречу.
Встреча прошла в Мухрани, неподалеку от Тбилиси. Детали переговоров не разглашаются. Как передает ТАСС со ссылкой на телеканал «Imedi», встреча трех премьеров длилась несколько часов.