Լևոն Քոչարյանի կալանքը երկու ամսով երկարաձգվել է
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Լևոն Քոչարյանի կալանքը ևս երկու ամսով երկարաձգվեց։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։
«Լևոն Քոչարյանի կալանավորման ժամկետի երկարացման միջնորդությունը բավարարվեց: Լևոն Քոչարյանը կալանավորվեց 2 ամսով»,-գրել է Կոչուբաևը:
Ավելի վաղ նա հայտնել էր, որ քննիչն ու դատախաղազը Լևոն Քոչարյանի կալանքը ևս 2 ամսով երկարաձգելու միջնորդություն են ներկայացրել։
«Միջնորդության ներկայացման ընթացքում Դատախազը պնդեց, որ որևէ փաստական տվյալ չունեն Լևոն Քոչարյանի ոչ պատշաճ վարքագծի վերաբերյալ, բայց պետք է մնա կալանավորված: Սեպտեմբերի 27-ից մինչև հոկտեմբերի 11-ը վարութային գործողություն չանելու մասով, որևէ դիրքորոշում չունի, բայց պնդում է, որ պետք է Լևոն Քոչարյանը մնա կալանավորված»,-գրել էր փաստաբանը։

Сыну второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левону Кочаряну – продлили арест на 2 месяца. Об этом адвокат Александр Кочубаев сообщил в соцсетях.
16 октября следственный орган ходатайствовал о продлении ареста Кочаряна.
«Суд удовлетворил ходатайство. Левон Кочарян арестован на 2 месяца», – отметил Кочубаев.
Напомним, что 22 сентября Левона Кочаряна подвергли приводу во время антиправительственных акций. Тогда же он был избит сотрудниками полиции, после чего его госпитализировали. В одном из столичных медцентров ему диагностировали сотрясение мозга. Однако, несмотря на это, Кочарян был задержан по подозрению в избиении четырех полицейских. Позже суд арестовал его.
Арест Левона Кочаряна продлен на 2 месяца