ՄԱԿ–ը մասնակցելու է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին»
Միավորված աշխատանքային կուսակցության նախագահ Գուրգեն Արսենյանն այսօր հրավիրված ասուլիսին հայտարարել է, թե իր կուսակցությունը մասնակցելու է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին։
–ՄԱԿ-ի մասնակցությունը խորհրդարանական ընտրություններին լինելու է շատ լավ և գեղեցիկ: Ձեր դուրն էլ կգա: Հասկանում եմ, որ ՀՀ-ում վերջին տարիներին կա երկու խնդիր` միայնակ կուսակցությունների և միայնակ մայրերի հարցը, բայց երկուսն էլ լուծելի հարցեր են,–ասել է նա։
Ըստ Գուրգեն Արսենյանի՝ ինքը հնարավոր համարում է ցանկացած ուժի հետ համագործակցությունը, եթե այդ ուժն ունի իրենց կուսակցության ծրագրին համահունչ նպատակներ։
–Մենք պարտականություններ ունենք երկրի առաջ: Կարևոր չէ, թե ով կանի, կարևորը՝ որ լավ անի: Համոզված եմ՝ մեր երկրում միշտ էլ կլինեն մարդիկ, որոնք իրենց խմբակային շահերը վեր կդասեն պետական շահերից։ Եթե զինվորը սահմանից է պաշտպանում երկիրը, մենք պարտավոր ենք այստեղից պաշտպանել,–ասել է նա։

Объединенная трудовая партия примет участие в предстоящих парламентских выборах
Председатель Объединенной трудовой партии Гурген Арсенян на сегодняшней встрече с журналистами заявил, что их партия примет участие в предстоящих парламентских выборах.
«Наше участие в выборах будет довольно активным и красивым. Я понимаю, что в последние годы в Армении есть две проблемы – вопрос «одиноких» партий и вопрос одиноких матерей. Однако обе проблемы разрешимы», - отметил он.
Гурген Арсенян считает возможным сотрудничество  с любой силой в том случае, если данная сила имеет созвучные с программой их партии цели.
«У нас есть обязательства перед нашей страной. Неважно, кто исполнит их, главное – грамотно. Уверен, что в нашей стране всегда найдутся люди, которые поставят свои групповые интересы выше государственных. Если солдат защищает страну, находясь на посту, то мы обязаны защищать ее отсюда», - заметил он.