Լ. Զուրաբյանը չի բացառել քաղաքական այլ ուժերի հետ համագործակցելու հնարավորությունը
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը, պատասխանելով հարցին՝ որքանով է հավանական համարում կոալիցիայի փլուզումը, ասել է.
–Փլուզման հավանականության մասին չեմ ուզում կանխատեսումներ անել, սակայն մի բան պարզ է՝ ռեժիմն անկարող է լուծել իր առջև ծառացած մարտահրավերները։
Նա նշել է, որ այսօր լարվածություն է առաջացել Սերժ Սարգսյանի քաղաքական հենարանում.
–Սերժ Սարգսյանի ճամբարում առկա լարվածությունն ակնհայտ է բոլորին։
Խոսելով հնարավոր համախմբումների մասին՝ ՀԱԿ համակարգողն ընդգծել է.
–Ցանկացած ուժ, որը հրաժարվում է այս ռեժիմի սատարումից և սկսում պայքարել ռեժիմի դեմ, արդեն միայն այդ փաստով դառնում է ժողովրդի դաշնակիցը,–ասել է Լ. Զուրաբյանը՝ հավելելով, որ կոալիցիոն քաղաքական որևէ ուժի հետ պայմանավորվածություն չի եղել, և իրենց կոչը վերաբերում է բոլորին։
–Մենք այլևս ռեժիմի հետ պայմանավորվելու բան չունենք,–հայտարարել է Զուրաբյանը և հավելել,–մենք այսուհետև բանակցելու ենք նրանց հետ, ովքեր պայքարելու են ռեժիմի դեմ։
Նա չի բացառել, որ հնարավոր է՝ պայքարի մի փուլում ՀԱԿ–ը բանակցի քաղաքական այլ ուժերի հետ։
–Սակայն բանակցելու ենք ոչ թե որևէ դաշինք ստեղծելու, այլ միայն Սերժ Սարգսյանին հեռացնելու շուրջ,–ընդգծել է նա։

Левон Зурабян не исключил возможность сотрудничества с другими политическими силами
Отвечая в ходе сегодняшней пресс-конференции на вопрос о том, какова, по его мнению, вероятность распада коалиции, координатор АНК Левон Зурабян отметил:
«Не хочу делать прогнозы относительно вероятности распада, но одно очевидно, что этот режим не в состоянии решить стоящие перед ним проблемы».
Он отметил, что сегодня в политической опоре Сержа Саргсяна заметна напряженность.
«Имеющаяся в лагере Саргсяна напряженность очевидна для всех», - заявил он.
Говоря о возможности сплочения политических сил, координатор АНК отметил:
«Любая сила, которая отказывается от поддержки действующего режима и начинает бороться против режима, лишь самим этим фактом становится союзником народа».
По его словам, у них не было договоренности ни с одной из сил и их призыв относится ко всем.
«Нам уже не о чем договариваться с этим режимом. Впредь мы будем вести переговоры с теми, кто борется против этого режима», - заявил Зурабян.
Координатор АНК не исключил того, что, возможно, на одном из этапов борьбы АНК будет вести переговоры с другими политическими силами.
«Однако мы будем вести переговоры не вокруг создания альянса, а лишь вокруг отставки Сержа Саргсяна», - добавил он.