Լևոն Քոչարյանի փաստաբանների հայտարարությունը
Քիչ առաջ դիմում ենք ներկայացրել դատավոր Մասիս Մելքոնյանին, որով հրաժարվել ենք Լևոն Քոչարյանի ձերբակալման դեմ մեր ներկայացրած բողոքից:
Մասիս Մելքոնյանը ընդհամենը 3 ամիս առաջ եղել է Հանրապետություն կուսակցութան խորհրդի անդամ և բազմիցս աարել է քաղաքական հայտարարություններ, որոնք եղել են վերաբերելի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին:
Դատավոր Մասիս Մելքոնյանը ընդգծված քաղաքականացված է և իր կողմից ինքնաբացարկ չհայտնելը մեզ մոտ առաջացրել են ողջամիտ կասկածներ: Մեզ համար առավել ընդունելի է բողոքի չքննարկումը, քան քաղաքականացված դատավորի կողմից այն քննարկելը:

Адвокаты отозвали жалобу о задержании Левона Кочаряна, назвав судью ангажированным
Адвокаты Левона Кочаряна представили заявление судье Масису Мелконяну, отозвав свою жалобу против его задержания.
Как отмечается в заявлении группы адвокатов, распространенном в соцсетях, Масис Мелконян еще 3 месяца назад был членом совета партии «Республика», и не раз распространял политические заявления, которые касались и экс-президента Роберта Кочаряна (отца Левона Кочаряна – прим.).
«Судья Мелконян подчеркнуто политизирован, но при этом не взял самоотвода по данному делу. Для нас более приемлемо не обсуждать жалобы совсем, нежели обсуждать его у такого судьи», – говорится в заявлении.
Ранее сообщалось, что Кочарян был подвергнут приводу во время антиправительственных акций, затем избит сотрудниками полиции, после чего его госпитализировали.