Ադրբեջանը լայնամասշտաբ հարձակում է սկսել Արցախի Հանրապետության նկատմամբ, օգտագործում է հրետանային միջոցներ և անօդաչու թռչող սարքեր (տեսանյութ)
Ադրբեջանական զինուժը սեպտեմբերի 19֊ին` ժամը 13։00֊ի սահմաններում, Լեռնային Ղարաբաղի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով խախտել է հրադադարը` հասցնելով հրթիռահրետանային հարվածներ։ Ինչպես հաղորդում է, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ պարբերաբար հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրություններով։
Հարգելի հայրենակիցնե'ր,
Ադրբեջանը լայնամասշտաբ հարձակում է սկսել Արցախի Հանրապետության նկատմամբ, օգտագործում է հրետանային միջոցներ և անօդաչու թռչող սարքեր։
Խնդրում և հորդորում ենք մնալ ապաստարաններում, ձեռնպահ մնալ համացանցում տեսանյութերի և լուսանկարների հրապարակումից` հետևելով միայն պաշտոնական լրահոսին։
Ադրբեջանը լայնամասշտաբ հարձակում է սկսել Արցախի Հանրապետության դեմ:
Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանում Արցախի ներկայացուցչության տարածած հաղորդագրությունից:
Ներկա պահին հրետակոծովում են մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, այլ քաղաքներն ու գյուղերը։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են.
«Սեպտեմբերի 19-ին` ժամը 13։00֊ի սահմաններում ադրբեջանական զինուժը շփման գծի ողջ երկայնքով իրականացնելով հրթիռահրետանային նախապատրաստություն փորձում է առաջանալ ԱՀ ՊԲ պաշտպանության խորքը։ Յուրային զորքերը ցուցաբերում են համառ դիմադրություն։
ԱՀ ՊՆ-ն հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ»։
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են տարբեր զինատեսակներից կրակը շփման գծի երկայնքով։
Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊԲ-ն:
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները ձեռնարկում են նաև դիրքային առաջխաղացման փորձեր։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը ձեռնարկում է պաշտպանողական բնույթի միջոցառումներ։
Այս ամենին զուգահեռ, ադրբեջանական քարոզչամեքենան կիրառում է լայնածավալ տեղեկատվական-հոգեբանական ներազդման միջոցառումներ։ Կոչ ենք անում հայկական լրատվամիջոցներին, ֆեյսբուքյան օգտատերերին, չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել և հետևել միայն պաշտոնական աղբյուրներին։
Այս պահի դրությամբ կրակի ինտենսիվությունը շփման գծում էականորեն նվազել է։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ։
Մարտերը շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվում են։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ-ից:
Ադրբեջանական ԶՈւ կողմից կիրառվում են հրետանային ու հրթիռային միջոցներ, հարվածային ԱԹՍ-ներ, մարտական ավիացիա։
Իրավիճակի հետագա զարգացման դեպքում ՊԲ մամուլի ծառայությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրություններով։

ВС Азербайджана продолжают вести огонь из различных видов вооружений (видео)
19 сентября, около 13:00 ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня вдоль всей линии соприкосновения, нанеся ракетно-артиллерийские удары. Об этом сообщает Минобороны Арцаха.
Ведомство выступит с дополнительными сообщениями.
19 сентября около 13:00 ВС Азербайджана вдоль всей линии передовой, проведя ракетно-артиллерийскую подготовку, пытаются продвинуться вглубь обороны Армии обороны Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
«Наши войска оказывают упорное сопротивление», – отмечается в сообщении.
МО Арцаха выступит с дополнительным сообщением.
Подразделения ВС Азербайджана продолжают вести огонь из различных видов вооружений вдоль всей линии передовой. Подразделения ВС Азербайджана предпринимают также попытки позиционного продвижения. Об этом сообщают из Минобороны Республики Арцах.
«Подразделения ВС Азербайджана предпринимают попытки позиционного продвижения. Армия обороны Республики Арцах предпринимает мероприятия оборонительного характера.
Параллельно с этим пропагандистская машина Азербайджана применяет также широкомасштабные масштабные информационно-психологические меры воздействия. Призываем армянские СМИ, пользователей «Facebook» не публиковать непроверенную информацию и следить только за официальными источниками», – говорится в сообщении.
На данный момент интенсивность огня на линии соприкосновения существенно снизилась, сообщает Армия обороны Республики Арцах.