Ռուսաստանը պատրաստ է շարունակել երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ. ՌԴ ԱԳՆ
Ռուսական կողմը պատրաստ է շարունակել երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ: Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ ղեկավարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինը։
«Մենք միշտ պատրաստ ենք երկխոսության մեր հայ և ադրբեջանցի գործընկերների հետ։ Երբ նրանց հետ որոշենք մեր հաջորդ միջոցառումների մասին, անպայման կտեղեկացնենք լրագրողներին»,-ասել է Գալուզինը` ի պատասխան այն հարցի, թե սպասվո՞ւմ է ԱԳ նախարարների հաջորդ հանդիպումը։

Россия готова к продолжению диалога с Арменией и Азербайджаном – МИД РФ
Российская сторона готова к продолжению диалога с Арменией и Азербайджаном. Об этом заявил журналистам замглавы МИД России Михаил Галузин.
«Мы всегда неизменно готовы к диалогу с нашими армянскими и азербайджанскими партнерами. Когда мы с ними определимся относительно следующих наших мероприятий, мы обязательно журналистов поставим в известность», – сказал Галузин в ответ на вопрос о том, ожидается ли следующая министерская встреча.