2 անսթափ քաղաքացի գիշերը կրակել են Արցախի նախագահի նստավայրի ուղղությամբ. ԱՀ ոստիկանությունը մանրամասներ է ներկայացնում (տեսանյութ)
Օգոստոսի 28-ին ժամը 03:05-ին ոստիկանության ՊՊԾ գումարտակի ոստիկանը հերթապահ մասում հաղորդել է, որ Ստեփանակերտ քաղաքի Փետրվարի 20 փողոցում՝ Արցախի հանրապետության նախագահի նստավայրի ուղղությամբ զինված հարձակում է տեղի ունեցել:
Այս մասին հայտնում են Արցախի ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից:
Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության Ստեփանակերտ քաղաքի վարչության օպերատիվ խումբը, տաք հետքերով ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում, Մարտունի փողոցից նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկել անսթափ վիճակում գտնվող 2 քաղաքացու՝ Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ Տ.Հ.-ին (ծնված 1983թ.) և Ա. Ա.-ին (ծնված 1981թ.)
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ գիշերը ժամը 03:00-ի սահմաններում, նախնական համաձայնությամբ և ոգելից խմիչքների ազդեցությամբ՝ վերջիններս ներկայացել են նախագահի նստավայր և կրակոցներ արձակել շենքի և տարածքում ծառայություն իրականացնող անվտանգության աշխատակիցների ուղղությամբ:
Նախապատրաստված նյութերը ուղարկվել է քննչական կոմիտե։ Փաստի կապակցությամբ ՔԿ-ում հարուցվել է քրեական գործ։

2 граждан совершили вооруженное нападение на резиденцию президента Арцаха
Двое граждан совершили вооруженное нападение на резиденцию президента Арцаха Араика Арутюняна, сообщает пресс-служба полиции республики.
Сигнал о случившемся поступил в дежурную часть полиции 28 августа в 03:05, уточнило ведомство. В результате предпринятых по горячим следам мер в полицейский участок были доставлены двое граждан – жители Степанакерта Т.А. (1983 г.р.) и А.А. (1981 г.р.), находившиеся в нетрезвом состоянии.
Сотрудники полиции рассказали, что примерно в 3 часа утра эти граждане по предварительному соглашению, под воздействием алкоголя приблизились к резиденции президента и произвели выстрелы в направлении президентского дворца и сотрудников безопасности, которые несли службу на территории резиденции.
Материалы направлены в Следственный комитет, по факту случившегося в СК возбудили уголовное дело, говорится в сообщении.