ՀԱԿ անդամ. «Ես տեղեկացված չեմ...»
Վերջին շրջանում ՀԱԿ ներկայացուցիչները հայտարարում են, թե արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ պահանջելն արդեն անիմաստ է, և իրենք միայն պահանջում են Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը, ինչը նշանակում է, որ ՀԱԿ–ը պատրաստվում է հերթական խորհրդարանական ընտրություններին։ «7օր»–ը «Գերագույն խորհուրդ» պատգամավորական ակումբի ղեկավար, «Մարդու իրավունքներ–96» կուսակցության նախագահ, ՀԱԿ անդամ Ռուբեն Թորոսյանից փորձել է ճշտել, թե ինչպե՞ս է իրենց կուսկացությունը պատրաստվում մասնակցել ընտրություններին՝ արդյոք ՀԱԿ–ի՞ կազմում։ Մեզ հետ զրույցում նա ասել է, թե իրենց կուսակցությունը ՀԱԿ անդամ է, բայց որոշում կայացնողը կուսակցությունը չէ։
Այդ հարցով որոշում ընդունողը քաղաքական խորհուրդն է, և քաղաքական խորհուրդը կորոշի կամ, ինչպես երևանի ավագանու ընտրությունների ժամանակ եղավ, իր լիազորությունները կփոխանցի կենտրոնական մարմնին,–ասել է նա։
Հարցին, թե իսկ այս պահին նախապատրաստական աշխատանքներ ընթանո՞ւմ են և արդյոք ցուցակների կազմման խնդիր դրվա՞ծ է, Ռուբեն Թորոսյանը պատասխանել է, թե ինքը տեղյակ չէ։
Ես տեղյակ չեմ, որովհետև չեմ մասնակցում քաղխորհրդի աշխատանքներին,–ընդգծել է նա։
Հարցին՝ չեք մասնակցում ու չեն էլ տեղեկացնո՞ւմ, Ռուբեն Թորոսյանը պատասխանել է.
–Համենայնդեպս հիմա այդ իրավիճակն է՝ ես տեղյակ չեմ, տեղեկացված չեմ այդ մասին։ Բայց կարծում եմ, ինչքանով տեղյակ եմ, այդ մասին կոնկրետ խոսակցություններ չկան։

Член АНК: «Я не в курсе...»
В последнее время члены АНК заявляют, что требование внеочередных парламентских выборов уже бессмысленно и они требуют отставки Сержа Саргсяна, а это означает, что АНК готовится к очередным парламентским выборам.
Сегодня «7or» попытался уточнить у председателя депутатской группы «Верховный Совет», председателя партии «Права человека – 96»,  члена АНК  Рубена Торосяна, как их партия готовится к участию в выборах - в составе АНК или отдельно. Рубен Торосян ответил, что их партия является членом АНК, но решения принимает не партия.
«В этом вопросе решения принимает политический совет, который и примет решение,  или же, как и в случае с выборами в Совет старейшин Еревана, передаст свои полномочия центральному органу», - заявил он.
На вопрос о том, ведутся ли на данный момент подготовительные работы, поставлена ли задача составления списков, Рубен Торосян ответил, что он не в курсе этого.
«Я не в курсе, потому что не участвую в работе политсовета», - отметил он.
В ответ на вопрос, не информируют ли его о принимаемых  решениях, Торосян заявил:
«Во всяком случае, сейчас вышло так, что я не осведомлен об этом. Но, насколько мне известно, таких разговоров нет».