Ադրբեջանական ԶՈւ-ն Արցախում կրակել է հացահատիկահավաք կոմբայնի ուղղությամբ (լուսանկար)
Օգոստոսի 15-ին ոստիկանության ԼՂ Մարտունու շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 19:30-ի սահմաններում Ավդուռ գյուղի վարչական տարածքի «Գոմեր» կոչվող տեղամասում հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զենքերով կրակել են հացահատիկահավաք կոմբայնի ուղղությամբ, որը վարում էր Մյուրիշեն գյուղի բնակիչ Մ.Ա.-ն: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից:
«Բարեբախտաբար, քաղաքացուն հաջողվել է փրկվել, վնասվել է միայն կոմբայնը։
Կրակոցների պատճառով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները: Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»,-ասված հաղորդագրության մեջ։

ВС Азербайджана открыли огонь по комбайну в Арцахе (фото)
ВС Азербайджана открыли огонь по сельхозтехнике жителя Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба МВд Республики Арцах.
«15 августа в отделение МВД Арцаха по Мартунинскому району поступило сообщение о том, что около 19:30 в местечке под названием «Гомер» на административной территории села Авдур с азербайджанских боевых позиций открыли огонь по зерноуборочному комбайну, которым управлял житель села Мюришен М.А.», – говорится в сообщении. Обстрел велся из стрелкового оружия.
К счастью, гражданину удалось спастись, поврежден был только комбайн, сообщили в ведомстве.
Сельскохозяйственные работы были остановлены из-за стрельбы. Информация передана российскому миротворческому контингенту.