Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր, ծնունդով տավուշցի Արամ Գրիգորյանըժամկետից տպավորիչ շուտ որոշեց բավարարել նախաքննական մարմնի միջնորդությունը Բանակային 3-րդ կորպուսի նախկին հրամանատար, Տավուշն անառիկ պահած գեներալ-մայոր Գրիգորի Խաչատուրովի կալանքը երկարաձգելու վերաբերյալ:
Գեներալ Խաչատուրովը 168.am-ի տեղեկություններով կալանքի տակ կմնա ևս 3 ամիս:
Հատկանշական է, որ նախորդ կալանքի ժամկետը լրանում էր օգոստոսի 15-ին, բայց քանի որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի ընկերոջը՝ դատավոր Արամ Գրիգորյանին բարձրագույն քաղաքական իշխանության կողմից թերևս հրամայված էր լուծել Խաչատուրովին կալանքի տակ պահելու հարցը, իսկ վերջինս էլ պետք է արձակուրդ գնար, որոշեց ժամկետից շուտ լուծել այդ հարցը և այսօր ևս 3 ամսով՝ մինչև նոյեմբերի 15-ը, կալանավորեց գեներալ-մայորին:
Գրիգորի Խաչատուրովի կալանքը երկարացվեց ևս 3 ամսով
Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր, ծնունդով տավուշցի Արամ Գրիգորյանը ժամկետից տպավորիչ շուտ որոշեց բավարարել նախաքննական մարմնի միջնորդությունը Բանակային 3-րդ կորպուսի նախկին հրամանատար, Տավուշն անառիկ պահած գեներալ-մայոր Գրիգորի Խաչատուրովի կալանքը երկարաձգելու վերաբերյալ:

Бывшему командиру 3-го армейского корпуса ВС Армении, генерал-майору Григорию Хачатурову продлили арест еще на 3 месяца, сообщает издание «168.am».
Отметим, что Григорий Хачатуров проходит по делу бывшего министра обороны, главы парламентской фракции «Армения» Сейрана Оганяна и еще 11 лиц. В рамках уголовного производства бывшему министру обороны предъявлено обвинение в растрате в особо крупных размерах и злоупотреблении служебными полномочиями, что по неосторожности привело к тяжким последствиям.
Арест Григория Хачатурова продлили на 3 месяца